Кривична пријава за 63 годишен Охриѓанец поради коментар на ФБ

2 копии
2 копии

СВР Тетово поднесе кривична пријава против Б.Ш.(26) од Тетово, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „лихварство“ и „уцена“. Во септември ...
| | веќе видена | слични
7 копии

СВР Велес поднесе кривична против А.М.(36) од Кавадарци, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „оштетување и неовластено навлегување во ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: < 1 минутa Ако најдете кредитна картичка, тогаш за ваша безбедност не ја активирајте! Експертите советуваат во случај на такво неочекувано ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

ОВР Струга поднесе кривична пријава против Е.С.(57) од Струга, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „загрозување на сигурноста“. Тој, во ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии
повеќе

Останато

Сообраќајка во центарот на Скопје. Велосипедист е прегазен на булевар Илинден наспроти фонтаната кај Градски парк.Во моментов на местото на несреќата има ...
сите 273 | | | веќе видена

Новите влади на Република Северна Македонија и Република Бугарија отворија ново поглавје во билатералните односи. Потврда за тоа е успешната меѓувладина ...
сите 341 | | | веќе видена

Иако ги насобира своите воени сили во близина на границата со Украина, Русија во неколку наврати изјави дека нема намера да ја нападне Украина.„Ништо не се ...
сите 540 | | | веќе видена

ЈОВЕСКИ И РУСКОВСКА ДОБИЛЕ ЗАКАНИ ПО ЖИВОТ Јавниот обвинител на земјава Љубомир Јовески денеска преку писмено соопштение ја извести јавноста дека во текот на ...
сите 62 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски ја прими амбасадорката на Шведска во нашата земја Кристин Форсгрен Бенгтсон. ...
сите 300 | | | веќе видена

Денеска во Алејата на великаните на загрепските гробишта Мирогој, членовита на семејството и најблиските пријатели и колеги се простија од Аки Рахимовски, ...
сите 168 | | | веќе видена

Руската амбасада во Скопје се огласи со сопствен коментар по изјавите на министерката за одбрана Славјанка Петровска . Амбасадата се спротивставува на ...
сите 190 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кривична пријава за 63 годишен Охриѓанец поради коментар на ФБ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: