Таравари: Јавна тајна е дека им се нудат пари на пратеници, наша пратеничка има одбиено сума од власта како поткуп


Градоначалникот на општина Гостивар и генерален секретар на Алијанса за Албанците Арбен Таравари вечерва во Тема на денот во Сител телевизија, истакна дека ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии
2 копии
2 копии

Гостиварскиот градоначалник Арбен Таравари вели дека нема докази за поткуп на пратеници, и доколку имал ќе отишол во обвинителството. Тој вели дека такви ...
| | веќе видена | слични

Апсолутно мислам дека го самоизолораа(Кастриот Реџепи). Можеби малку поткуп, малку притисок, ДУИ тоа го прави најдобро, истакна денеска во емисијата „Само ...
| | веќе видена | слични

Задоволни ли се коалиционите партнери од „пазарот“ на Алтернатива за да го „стабилизира“ мнозинството? . Едно општество за сите или етнички апетити, мудри или ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во 2020 и 2021 година континуирано зборувавме дека на овој договор ќе му следи Анекс или нов договор, каде јас ги гледам првите знаци дека тоа ќе се случи е ...
сите 648 | | | веќе видена

Познатиот актер Жарко Димоски бил случаен сведок на трагичната несреќа која се случи синоќа, во која загина 24-годишна девојка од Радовиш, а нејзиниот дечко ...
сите 79 | | | веќе видена

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен денеска ја отфрли идејата сега да се воведат економски санкции кон Русија, велејќи дека тие ќе ја намалат ...
сите 262 | | | веќе видена

Претседателот на Владата Димитар Ковачевски, заедно со министерката за труд и социјална политика, Јована Тренчевска, денеска го посетија семејството Шишковски ...
сите 192 | | | веќе видена

Тензиите меѓу Украина и Русија се на највисоко ниво во последниве години, додека руската акумулација на војници во близина на границата на двете земји ...
сите 214 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Таравари: Јавна тајна е дека им се нудат пари на пратеници, наша пратеничка има одбиено сума од власта како поткуп

Од:
До кого (е-маил):
Порака: