Србија ги замрзна цените на основните прехранбени производи


2 копии
2 копии

Министерот за економија, Крешник Бектеши, денеска преку својот Фејсбук профил ги повика граѓаните да пријавуваат неправилности кај трговците на бесплатниот ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Замрзнувањето на цената на одредени прехранбени производи е една од побрзите антиинфлаторни мерки, која служи да го заштити стандардот на граѓаните, кои живеат ...
| | веќе видена | слични

Министерот за економија Крешник Бектеши ги повикува граѓаните да пријават на бесплатниот телефонски број 191 на Државниот пазарен инспекторат (ДПИ) во случај ...
| | веќе видена | слични

Владата ги замрзна цените на основните прехранбени производи на ниво од први декември. Се работи за итна антиинфлаторна мерка која не треба да трае долго, како ...
| | веќе видена | слични

Репортерот на „Дојче веле“, Немања Рујевиќ, во вторникот посети маркет на Лидл во Бон, за да спореди каква е цената на дел од основните производи во Германија, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бугарскиот премиер Кирил Петков ја одржа првата средба со амбасадорите на земјите членки на Европската унија, на иницијатива на француската амбасадорка во ...
сите 670 | | | веќе видена

Пожарот кој попладнево избувна во објект на улицата позната како „Пластичарска“е изгаснат. Територијалната противпожарна единица на Град Скопје интервенирала ...
сите 123 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска се сретна со грчкиот амбасадор во земјава Русос Кундурос, кој му ја пренесе силна и недвосмислена поддршка од Грција и ...
сите 155 | | | веќе видена

Комисијата за заразни болести одлучи, а владата прифати, времетраењето на изолацијата да биде седум дена.Новата одлука за кратење на периодот на изолација ќе ...
сите 148 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе обвинителен предлог против едно лице за кривично дело – тешки дела против безбедноста на ...
сите 278 | | | веќе видена

„Во Загреб нема кварт каде Аки не беше во некој изнајмен стан, се дружеше во секој кварт. Притигна на станица со една торба и сега почива во Алејата на ...
сите 199 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Србија ги замрзна цените на основните прехранбени производи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: