Пријавата за напад во МНТ била лажна, велат од МВР

Синоќа хрватската полиција интервенирала во студентскиот дом „Стјепан Радиќ“ во Загреб, откако според непотврдени информации, групата „Бед Блу Бојс“ веднаш по ...
| | веќе видена | слични

Лажна била пријавата за напад во Македонскиот народен театар (МНТ), што Министерството за внатрешни работи ја добило од лице денеска во 16.45 часот, соопшти ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пријавата за напад е лажна, соопшти вечерва Министерството за внатрешни работи. – Ја известуваме јавноста дека МВР ги направи потребните проверки и утврдено е ...
| | веќе видена | слични

Лажна пријава за бомба ја крена полицијата на нозе. Повеќе часа беше блокиран центарот на Скопје, односно сите правци кои водат кон МНТ, Опера и балет, ...
| | веќе видена | слични

Полицијата постапува по пријава за напад, откако едно лице се јавило во 16:45 во билетарницата на МНТ, информираа за МИА од МВР откако вечерва беа евакуирани ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Прво доцна доаѓате, мислам дека требаше вие да побарате да дојде овде одамна. Дојдовте инспирирано од господинот Петков бидејќи тој веднаш побара пред ...
сите 249 | | | веќе видена

Пожарот кој попладнево избувна во објект на улицата позната како „Пластичарска“е изгаснат. Територијалната противпожарна единица на Град Скопје интервенирала ...
сите 116 | | | веќе видена

Комисијата за заразни болести одлучи, а владата прифати, времетраењето на изолацијата да биде седум дена.Новата одлука за кратење на периодот на изолација ќе ...
сите 217 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска се сретна со грчкиот амбасадор во земјава Русос Кундурос, кој му ја пренесе силна и недвосмислена поддршка од Грција и ...
сите 155 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе обвинителен предлог против едно лице за кривично дело – тешки дела против безбедноста на ...
сите 299 | | | веќе видена

Ова го соопшти Елисејската палата по состанокот на двајцата претседатели „претседателот Путин не изрази никаква офанзивна намера. Тој јасно кажа дека не бара ...
сите 603 | | | веќе видена

Владејачките партии во парламентот се задоволни од работата на владата на Кирил Петков за напредокот во односите со Република Северна Македонија (РСМ), а ...
сите 245 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пријавата за напад во МНТ била лажна, велат од МВР

Од:
До кого (е-маил):
Порака: