Арсовска на средба со градоначалниците на главните градови од Балканот

На средбите се разговараше за проекти кои се приоритетни за Град Скопје, како и за позитивни искуства кои може да се приспособат и имплементираат во нашиот ...
| | веќе видена | слични
6 копии
3 копии

За зајакнување на соработката, унапредување на заедничките интереси и за заедничка соработка за мир, стабилност, безбедност и просперитет во Медитеранот и ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Во Министерството за одбрана од денеска ќе биде ангажиран американскиот советник за сајбер безбедност, Франк Ранеро, долгогодишен експерт во оваа област, како ...
| | веќе видена | слични

Градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска, се сретна со американската амбасадорка во Македонија, Кејт Мари Брнз, со која разговарала за интензивирање на ...
| | веќе видена | слични

-На денешната средба амбасадорката на Соединетите Американски Држави, Кејт Брнз истакна честитки за изборот за градоначалник, со желба за успешна работа и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Градоначалничката на Град Скопје Данела Арсовска, денеска оствари средба со амбасадорката на Соединетите Американски Држави, Кејт Брнз. -На денешната средба ...
| | веќе видена | слични

Американската амбасадорка Кејт Мери Брнз денеска била во посета на новата градоначалничка на Скопје, Данела Арсовска. Таа ѝ ја честитала победата на локалните ...
| | веќе видена | слични

Останато

Откако судија на претходна постапка синоќа одреди 30 дневен притвор за 22 годишното момче кое во четвртокот вечерта на пешачки кај Сити мол прегази 24 годишна ...
сите 164 | | | веќе видена

Училиштата се префрлија на онлајн часови, кои не важат само за учениците од прво до четврто одделение кои се уште посетуваат настава, објави АП.Масовните ...
сите 182 | | | веќе видена

Согласно член 153 од Закон за енергетика, Производство на топлина Балкан Енерџи ДООЕЛ како регулиран производител на топлинска енергија е должен во текот на ...
сите 318 | | | веќе видена

ДЕНЕС НАД 1.900 ЗАРАЗЕНИ СО КОВИД Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: ...
сите 69 | | | веќе видена

Осветувањето на водите на Вардар и положување на Светиот крст во Скопје се одржа точно напладне на мостот „Слобода“ кај Холидеј ин. Поради пандемијата, ...
сите 153 | | | веќе видена

Ова го потврди германската министерка за одбрана Кристин Ламбрехт.„Мораме да направиме се` за да спречиме ескалација. Во моментов испораката на оружје не би ...
сите 411 | | | веќе видена

Аки Рахимовски утрово планирал патување во Македонија и посета на мајка си. Тој телефонски разговарал со пријателот Здравко Ситновски во Скопје и се договорил ...
сите 62 | | | веќе видена

Средствата од договорот склучен со три угостителски субјекти од страна на претходното градско раководство, во вредност од околу 32 илјади евра ќе бидат ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Арсовска на средба со градоначалниците на главните градови од Балканот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: