Колку заразени со омикрон имаме во Европа?

Прелиминарните лабораториски тестови покажаа дека две дози од вакцината против Ковид-19 на Фајзер можеби нема да обезбедат доволна заштита од варијантата ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Варијантата на коронавирус „омикрон“ делумно ја избегнува заштитата што ја нуди вакцината „Фајзер“, но луѓето кои претходно биле заразени, а потоа вакцинирани, ...
| | веќе видена | слични

Вирологот и микробиолог Миланко Шеклер изјави дека појавата на новиот сој беше придружена со панична вест дека постои можност да биде полошо, но овој пат не ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во 2020 и 2021 година континуирано зборувавме дека на овој договор ќе му следи Анекс или нов договор, каде јас ги гледам првите знаци дека тоа ќе се случи е ...
сите 714 | | | веќе видена

ГОЛЕМ ПОЖАР ВО БИТОЛА Пожарот во „Жито Битола“ e ставен под контрола. Ангажирани се 27 пожарникари од битолската единица, а на помош пристигна и ...
сите 333 | | | веќе видена

Западните земји подготвуваат неколку големи провокации во врска со ситуацијата околу Украина, а Москва не исклучува дека тие може да бидат информативни или ...
сите 458 | | | веќе видена

Девет пожарникарски возила со 22 пожарникари го гаснат пожарот кој попладнево во 17:20 часот избувна во поранешната фабрика „Жито Битола“ што се наоѓа на ...
сите 96 | | | веќе видена

Денешната посета на „Дура Аутомотив Системс“ е одлична можност да се види како изгледа примената на законското решение „Недела неработен ден“. Вработените на ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Колку заразени со омикрон имаме во Европа?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: