Стагнира вакцинацијата - дали зајакнатите контроли ќе ја забрзаат?

13 копии

Во периодот од 29 ноември до 5 декември тестирани се вкупно 16.948 материјали во лабораториите во кои се спроведува молекуларно тестирање и антигенско ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Регистрирани сe 2.275 нови позитивни случаи од 35 градови во државата со намалување од 17,3 отсто во однос на минатата недела. Процентот на позитивност се ...
| | веќе видена | слични

Сепак, состојбата на бебето не е животно загрижувачка и тоа е единственото дете во оваа болница со маска за кислород, појаснува Д-р Зекири кој додава и дека ...
| | веќе видена | слични

18 пациенти хоспитализирани во Модуларната болница во Охрид од кои 11 се на кислородна подршка. Иако изминативе денови зголемен е бројот на заболени но и на ...
| | веќе видена | слични

Откако десетина дена опаѓаше бројот на хоспитализирани пациенти со ковид-19 во модуларната болница во Велес, таа од претпладнево е повторно времено затворена. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пристапните преговори со Албанија и Македонија треба да се отворат што е можно поскоро и дека иницијативата „Отворен Балкан“ треба да го вклучи и Косово.„Многу ...
сите 988 | | | веќе видена

Откако судија на претходна постапка синоќа одреди 30 дневен притвор за 22 годишното момче кое во четвртокот вечерта на пешачки кај Сити мол прегази 24 годишна ...
сите 162 | | | веќе видена

Училиштата се префрлија на онлајн часови, кои не важат само за учениците од прво до четврто одделение кои се уште посетуваат настава, објави АП.Масовните ...
сите 183 | | | веќе видена

Согласно член 153 од Закон за енергетика, Производство на топлина Балкан Енерџи ДООЕЛ како регулиран производител на топлинска енергија е должен во текот на ...
сите 325 | | | веќе видена

Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи, Марија Захарова, изјави дека постои опасност од провокации од страна на САД и Украина во пресрет на ...
сите 404 | | | веќе видена

Аки Рахимовски утрово планирал патување во Македонија и посета на мајка си. Тој телефонски разговарал со пријателот Здравко Ситновски во Скопје и се договорил ...
сите 62 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стагнира вакцинацијата - дали зајакнатите контроли ќе ја забрзаат?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: