Брисел го обвини „Њујоркер“ за „невистинити наводи“


Останато

Активната блокада во Собранието од страна на ВМРО-ДПМНЕ и понатаму продолжува, соопшти лидерот на партијата, Христијан Мицкоски.Мицкос при посетата на Ресен, ...
сите 622 | | | веќе видена

Неименуван претставник на НАТО за германската новинска агенција ДПА изјави дека Турција ги блокираше пристапните преговори на Финска и на Шведска за членство ...
сите 937 | | | веќе видена

Со пријава за сведочење на пратениците Александар Николовски, Гордана Силјаноска Давкова и Олга Лозановска и Љупчо Пренџов и усб со снимката на која ...
сите 265 | | | веќе видена

СДСМ им се закануваше и ги уценуваше просветните работници, кои го користеa уставно загарантираното право на штрајк. СДСМ користеше манипулации и деградирања, ...
сите 276 | | | веќе видена

Портфолио менаџерите во Генерали Инвестментс составија резиме за тековните случувања кои влијаат врз пазарот на капитал и актуелни совети за инвеститорите. ...
сите 136 | | | веќе видена

Граѓаните на Северна Кореја добија насоки како да се заштитат од ковид-19 кои би го зачудиле секој стручњак. Им се советува да пијат чај и да го исплакнат ...
сите 176 | | | веќе видена

Рускиот ракометар Тимур Дибиров потпиша нов договор со Вардар и во клубот ќе остане уште една година. Не ја крие среќата што и после осум години ќе останево ...
сите 126 | | | веќе видена

Голем чекор до конечна афтокефалност, вака Владиката Тимотеј ја оцени одлуката на Српската православна црква да ја врати МПЦ во канонско единство. Тој е ...
сите 430 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Брисел го обвини „Њујоркер“ за „невистинити наводи“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: