Бислимовски за тв 24: Стабилизација на цената на струјата во април следната година


Од април следната година се очекува стабилизација на цените на стујата на светските берзи, цела Европа во монетов се соочува со енергетска криза - изјави Марко ...
| | веќе видена | слични

Енергетската криза и најавата за поскапување на струјата, кај граѓаните внесе неизвесност и страв кој навестува уште поголемо намалување на домашниот буџет и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Енергетската јавност во Македонија, но и секој граѓанин со право е загрижен за цената на електричната енергија во претстојниот период, пишува портлаот ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Цената на електричната енергија за домаќинствата и за малите потрошувачи ќе се зголеми до 10 отсто. Новата цена ќе се знае на 9 декември, изјави министерот за ...
| | веќе видена | слични
3 копии
7 копии

Цената на електричната енергија за домаќинствата и за малите потрошувачи ќе се зголеми до 10 отсто. Оваа информација за Алсат ја кажал министерот за ...
| | веќе видена | слични

Крајната цена на струјата нема да биде над 10% за домаќинствата и граѓаните, изјави министерот за економија, Крешник Бектеши во емисијата „Економски магазин“ ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Во 2020 и 2021 година континуирано зборувавме дека на овој договор ќе му следи Анекс или нов договор, каде јас ги гледам првите знаци дека тоа ќе се случи е ...
сите 714 | | | веќе видена

ГОЛЕМ ПОЖАР ВО БИТОЛА Пожарот во „Жито Битола“ e ставен под контрола. Ангажирани се 27 пожарникари од битолската единица, а на помош пристигна и ...
сите 333 | | | веќе видена

Западните земји подготвуваат неколку големи провокации во врска со ситуацијата околу Украина, а Москва не исклучува дека тие може да бидат информативни или ...
сите 458 | | | веќе видена

Девет пожарникарски возила со 22 пожарникари го гаснат пожарот кој попладнево во 17:20 часот избувна во поранешната фабрика „Жито Битола“ што се наоѓа на ...
сите 96 | | | веќе видена

Денешната посета на „Дура Аутомотив Системс“ е одлична можност да се види како изгледа примената на законското решение „Недела неработен ден“. Вработените на ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бислимовски за тв 24: Стабилизација на цената на струјата во април следната година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: