Во Јапонија регистриран првиот случај на зараза со сојот Омикрон на коронавирусот

Во Јапонија е потврден првиот случај на зараза со сојот Омикрон на коронавирусот, откриен кај турист кој неодамна допатувал од Намибија. Секретарот на ...
| | веќе видена | слични
16 копии

Варијантата на коронавирус „омикрон“ делумно ја избегнува заштитата што ја нуди вакцината „Фајзер“, но луѓето кои претходно биле заразени, а потоа вакцинирани, ...
| | веќе видена | слични

Вирологот и микробиолог Миланко Шеклер изјави дека појавата на новиот сој беше придружена со панична вест дека постои можност да биде полошо, но овој пат не ...
| | веќе видена | слични

Новата варијанта на SARS-CoV-2 вирусот, наречена омикрон, се смета за потенцијално поопасна бидејќи има речиси двојно повеќе мутации од делта варијантата, ...
| | веќе видена | слични

Првите извештаи за брзото ширење на сојот омикрон во Јужна Африка на почетокот беа застрашувачки, но потоа почнаа да даваат одредена надеж. Новата варијанта ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Градоначалничката на ВМРО ДПМНЕ, Данела Арсовска, ги заборави скопјани, заборави на проблемите и заборави на своите ветувања пред граѓаните. Се наближуваат 82 ...
сите 557 | | | веќе видена

Во текот на вториот ден од собраниската седница за избор на влада, пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ и потпретседател на партијата Александар Николоски реплицираше на ...
сите 342 | | | веќе видена

Предлогот на нова Влада е стара песна со нов глас, само со уште послаб хор. Луѓето кои беа во составот на минатата Влада која требаше да биде реформска, не ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Јапонија регистриран првиот случај на зараза со сојот Омикрон на коронавирусот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: