Двајца полицајци повредени во сообраќајка, „Мерцедес“ удрил во „Шкода“ на МВР


„Мерцедес“ со скопски регистарски таблички вчера околу пладне удрил во полициска „Шкода Јети“ на влезот во Скопје кај Ченто, при што биле повредени двајца ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии
5 копии
2 копии

Четири лица се повредени откако два автомобили се судриле со камион во тешка сообраќајна несреќа која вчера доцна попладнето се случила пред Ресен. „На ...
| | веќе видена | слични

На 05.12.2021 година во 17.35 часот, на магистрален пат Охрид-Ресен, во близина на охридското село Опеница, случена е сообраќајна незгода помеѓу автомобили ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Релативизацијата е многу опасна работа од официјален функционер како претседател на Република Македонија, порачува проф. д-р Тања Каракамишева, во врска со ...
сите 166 | | | веќе видена

Новак Ѓоковиќ денеска ја освои десеттата титула на Австралија опен, а 22 во кариерата. Тој постојано вели дека освен родителите, најголема поддршка отсекогаш ...
сите 314 | | | веќе видена

Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Северна Македонија да бидат во добри односи. Тоа се оние луѓе кои не сакаат РСМ да биде дел од Европската ...
сите 130 | | | веќе видена

Четириесетгодишна скопјанка, вчера, во 20:30 часот во Полициска станица Центар, пријавила дека по претходна расправија, била физички нападната од нејзиниот ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Двајца полицајци повредени во сообраќајка, „Мерцедес“ удрил во „Шкода“ на МВР

Од:
До кого (е-маил):
Порака: