Марко Бислимоски реизбран за претседател на Бордот на регулатори


Претседателот на Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ), Марко Бислимоски, е реизбран за претседател на Одборот на регулатори на Енергетската заедница ...
| | веќе видена | слични

Енергетската криза и најавата за поскапување на струјата, кај граѓаните внесе неизвесност и страв кој навестува уште поголемо намалување на домашниот буџет и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Енергетската јавност во Македонија, но и секој граѓанин со право е загрижен за цената на електричната енергија во претстојниот период, пишува портлаот ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Цената на електричната енергија за домаќинствата и за малите потрошувачи ќе се зголеми до 10 отсто. Новата цена ќе се знае на 9 декември, изјави министерот за ...
| | веќе видена | слични
3 копии
7 копии

Цената на електричната енергија за домаќинствата и за малите потрошувачи ќе се зголеми до 10 отсто. Оваа информација за Алсат ја кажал министерот за ...
| | веќе видена | слични

Крајната цена на струјата нема да биде над 10% за домаќинствата и граѓаните, изјави министерот за економија, Крешник Бектеши во емисијата „Економски магазин“ ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Бугарскиот премиер Кирил Петков днеска ќе реферира пред пратениците во Народното собрание на Бугарија за резултатите од неговата посета на Скопје минатата ...
сите 484 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе обвинителен предлог против едно лице за кривично дело – тешки дела против безбедноста на ...
сите 281 | | | веќе видена

Во моментов 2.600 паралелки во Австрија се испратени во карантин поради коронавирусот, а девет училишта се затворени, соопшти денеска Министерството за ...
сите 190 | | | веќе видена

На 4 февруари, како што веќе најави бугарскиот премиер Кирил Петков, Македонија и Бугарија заеднички ќе го чествуваат Гоце Делчев по повод 150-годишнината од ...
сите 349 | | | веќе видена

Охрид, 28. јануари 2022 (ИНПРЕС) – Од недела во недела расте бројот на заболени од сезонски грип во Охрид. Согласно извештајот на Институтот за јавно здравје ...
сите 178 | | | веќе видена

Трет ден молк и трет ден ни трага ни глас од СДСМ во врска со случајот за адвокатското друштво на нивната пратеничка и претседателка на форумот на жени, ...
сите 369 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Марко Бислимоски реизбран за претседател на Бордот на регулатори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: