РУСКОВСКА: Нафата се пали многу тешко, но можно е да имало многу искри

2 копии

Телефонот на Бојан Јовановски алијас Боки13 беше и сѐ уште е тема која отвара многу легитимни прашања. Одбраната на Бојан Јовановски во текот на судската ...
| | веќе видена | слични

 Конкрусот заврши на први декември,  а огласот беше распишан поради истек на четиригодишниот мандат на обвинителките Сузана Мирческа Кузмановска, Енѓелуше ...
| | веќе видена | слични
2 копии
9 копии

За пет места за обвинители во Основното јавно обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција до Советот на јавни обвинители доставени се вкупно ...
| | веќе видена | слични

Три месеци нема одговор чија е вината за пожарот во тетовската модуларна болница, каде 14 пациенти и членови на семејства ги изгубија животите. Постапката која ...
| | веќе видена | слични

Конкрусот официјално, како што велат од Советот на јавни обвинители за МИА, вчера е завршен и во следниот период ќе бидат разгледени кандидатурите. Во април ...
| | веќе видена | слични

Основното јавно обвинителство абер нема да го реши случајот со сексуалниот камп на „Прв скопски извиднички одред“ кој пред два месеци ја разбранува ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ајде на брзи избори без техничка влада, за малите партии понуда за една изборна единица, стои во денешното соопштение на ВМРО-ДПМНЕ. ЛДП, ДОМ и ДС да не се ...
сите 647 | | | веќе видена

На првиот ден од изборот на новата Влада, во министерствата беше извршено примопредавање, а новиот премиер Димитар Ковачевски најави дека секоја минута ќе ја ...
сите 205 | | | веќе видена

Владата попладнево на трета седница донесе одлука за утврдување на бројот на наставните денови во учебната 2021/2022 година во основните училишта во услови на ...
сите 294 | | | веќе видена

Полицијата синоќа привела 31-годишен скопјанец поради неколку кражби во Чаир. Приведениот М.Ф.(31) се сомничи дека извршил една тешка кражба од сендвичарница, ...
сите 234 | | | веќе видена

СДСМ реагира по средбата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски со бугарскиот премиер, Кирил Петков. „Мицкоски вчера се силеше а денес молк, зошто не ги ...
сите 97 | | | веќе видена

„Ова за старо – новата Влада е смислување на ресори, на министерски места како да се задоволат поголем број од фракциите кои што очигледно постојат во СДСМ и ...
сите 36 | | | веќе видена

Лицемерието на Левица, како и секогаш е пуштено на најјако, кога се работи за вас и за вашиот гуру Христијан Мицкоски за да дојдете на власт некои работи не ви ...
сите 527 | | | веќе видена

Дипломатската турнеја на Блинкен е планирана поради загриженоста на Украина и нејзините западни сојузници за распоредувањето на десетици илјади руски војници ...
сите 310 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

РУСКОВСКА: Нафата се пали многу тешко, но можно е да имало многу искри

Од:
До кого (е-маил):
Порака: