Зошто Маск се пресели од Калифорнија во Тексас? Постојат повеќе од 2 милијарди причини!


„Го продавам целиот мој материјален имот, нема да поседувам куќа“. Според стандардите на Елон Маск, овој твит од мај 2020 година не е ни толку чуден. ...
| | веќе видена | слични

Од Samsung рано утринава излезе прилично кратко соопштение, со неколку забележителни промени на менаџерските позиции, но зад тоа се крие далеку поголема ...
| | веќе видена | слични

Оваа година е многу добра за берзите. Акциите на „Мајкрософт“, „Тесла“, „Амазон“ и „Мета“ пораснаа од почетокот на годината, како и на повеќето други ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Главниот и извршен директор на „Тесла“, Илон Маск, продаде дел од своите акции што ги имал во компанијата во висина од 11 милијарди долари. Тој го исполни ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе обвинителен предлог против едно лице за кривично дело – тешки дела против безбедноста на ...
сите 279 | | | веќе видена

Пожарот кој попладнево избувна во објект на улицата позната како „Пластичарска“е изгаснат. Територијалната противпожарна единица на Град Скопје интервенирала ...
сите 117 | | | веќе видена

Комисијата за заразни болести одлучи, а владата прифати, времетраењето на изолацијата да биде седум дена.Новата одлука за кратење на периодот на изолација ќе ...
сите 144 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска се сретна со грчкиот амбасадор во земјава Русос Кундурос, кој му ја пренесе силна и недвосмислена поддршка од Грција и ...
сите 155 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието Талат Џафери за на 10 февруари ја закажа седницата на која ќе треба да се разгледува предлогот на ВМРО-ДПМНЕ за укинување на ...
сите 358 | | | веќе видена

Поранешниот премиер Зоран Заев беше познат по бројните гафови и изјави што ги даваше за време на меѓународни средни, интервјуја или настани, но таквата пракса ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зошто Маск се пресели од Калифорнија во Тексас? Постојат повеќе од 2 милијарди причини!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: