Митева: СДСМ и ДУИ да понесат одговорност наместо да ги штитат фирмите


2 копии

МВР и Царина молчат како е можно табличката на кобниот автобус на Беса Транс да не постои?За каква правна држава може да стане збор кога од несреќата до денес ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Трета недела одминува од катастрофалната автобуска несреќа во која 45 лица трагично ги загубија животите, а власта на СДСМ и ДУИ нема одгвоор како е возможно ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Kанцелариите на БЕСА ТРАНС се уште се заклучени за инспекторите на Државниот инспекторат за транспорт и по две недели од кобната автобуска несреќа во Бугарија ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Јавна дебата на тема „Ризикот од корупција при издавање на одобренија, решенија, лиценци и дозволи во областа на транспортот и спроведување на надзор“, денеска ...
| | веќе видена | слични

Инспекторатот за транспорт признава дека инспекторите се подложни на корупција. На јавната дебата организирана од антикорупциска, Хусеини изјави дека работата ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Директорот на Државниот инспекторат за транспорт, Руфат Хусеини денеска информираше дека сопственикот на компанијата „Беса транс“ е недостапен за органите и ...
| | веќе видена | слични

Ризикот од корупција при издавање на одобренија, решенија, лиценци и дозволи во областа на транспортот и спроведување на надзор, тема на дебата во организација ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Денеска министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски преку ЗУМ-платформата се вклучи во јавната дебата на тема ,Ризикот од корупција при издавање на ...
| | веќе видена | слични

Министерот за внтрешни работи Оливер Спасовски беше дел од јавната дебата на тема „Ризикот од корупција при издавање на одобренија, решенија, лиценци и дозволи ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во градењето на државните позиции во два наврата бев принуден да се заканам со оставка, вели во вечерашното гостување во емисијата „360 Степени“ на Алсат, ...
сите 226 | | | веќе видена

Американските конгресмени кои побараа Бугарија да го тргне ветото од македонските евроинтеграци, останаа без одговор. Бугарскиот амбасадор во САД, Тихомир ...
сите 652 | | | веќе видена

Полицијата лиши од слобода Косовец кој нелегално престојувал во Македонија ја истепал сестра си. - На 15.01.2022 во 00.40 часот од полициски службеници од СВР ...
сите 322 | | | веќе видена

Посилен земјотрес со јачина од 4,3 степени го потресе Призрен, а потоа се прошири од Албанија до Црна Гора Земјотрес со јачина од 4,1 степени според Рихтер ја ...
сите 299 | | | веќе видена

Директорот на „Фајзер“, Алберт Бурла, застана на страната на Новак Ѓоковиќ и вели дека со тоа што неодамна прележал корона, тој има одличен имунитет, па не е ...
сите 660 | | | веќе видена

Секој месец нова кризна состојба со СДСМ. Откако целата измината година експертите предупредуваа за енергетска и топлинска криза, додека извесен период од БЕГ ...
сите 246 | | | веќе видена

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб ветер од променлив правец. Претпладне по одделни котлини ќе има појава на ...
сите 313 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Митева: СДСМ и ДУИ да понесат одговорност наместо да ги штитат фирмите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: