Германската амбасада со важно соопштение за возачите на камиони - баратели на виза

Германската амбасада во Скопје сподели информација за поднесување на барања за виза за професионални возачи на камиони во рамките на Регулативата за Западен ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Германските власти најавија дека поради големиот број апликации за виза, според член 26 став 2 од Одредбата за вработување во согласност со Регулативата за ...
| | веќе видена | слични

Поради многу големата побарувачка за термини за поднесување барање за работна виза, од Амбасадата на Германија во Скопје соопштуваат дека од февруари следната ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Додека новата германска влада, која треба да се формира наскоро, најавува укинување на роковите за ангажирање неквалификувана работна ...
| | веќе видена | слични

Останато

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе обвинителен предлог против едно лице за кривично дело – тешки дела против безбедноста на ...
сите 286 | | | веќе видена

Прво доцна доаѓате, мислам дека требаше вие да побарате да дојде овде одамна. Дојдовте инспирирано од господинот Петков бидејќи тој веднаш побара пред ...
сите 251 | | | веќе видена

Пожарот кој попладнево избувна во објект на улицата позната како „Пластичарска“е изгаснат. Територијалната противпожарна единица на Град Скопје интервенирала ...
сите 114 | | | веќе видена

Комисијата за заразни болести одлучи, а владата прифати, времетраењето на изолацијата да биде седум дена.Новата одлука за кратење на периодот на изолација ќе ...
сите 144 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска се сретна со грчкиот амбасадор во земјава Русос Кундурос, кој му ја пренесе силна и недвосмислена поддршка од Грција и ...
сите 155 | | | веќе видена

Владејачките партии во парламентот се задоволни од работата на владата на Кирил Петков за напредокот во односите со Република Северна Македонија (РСМ), а ...
сите 244 | | | веќе видена

Поранешниот премиер Зоран Заев беше познат по бројните гафови и изјави што ги даваше за време на меѓународни средни, интервјуја или настани, но таквата пракса ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Германската амбасада со важно соопштение за возачите на камиони - баратели на виза

Од:
До кого (е-маил):
Порака: