Д-р Пановски: Му треба време ама Омикрон ќе дојде и кај нас, мора да има рестриктивни мерки

Епидемиолошката состојба со ковид-19 во Северна Македонија е стабилна, засега нема да се воведуваат нови мерки и рестрикции, а внимателно ќе се следи ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Словачкиот министер за здравство Владимир Ленгварски соопшти дека продавниците, затворени од 25 ноември, повторно ќе бидат отворени в петок. Но, оние кои не се ...
| | веќе видена | слични

Рестораните и другите угостителски објекти во кои се служи храна остануваат затворени, пренесува германската агенција ДПА. Во замена за отворање продавници, ...
| | веќе видена | слични

Научниците од експертската група што ја советуваат белгиската влада изразија длабоко разочарување со последните мерки кои не се во согласност со експертските ...
| | веќе видена | слични

Поради неколкумина заболени професори и десетина ученици позитивни на ковид-19, над 140 ученици од Делчево минатиот месец беа во домашна изолација и наставата ...
| | веќе видена | слични

Највозрасното дете на Магдалена Абаџиева се врати на училиште во Бугарија во почетокот на септември за она што нејзината мајка се надеваше дека ќе биде за ...
| | веќе видена | слични

Повторно строго да се инсистира на носење маски во затворен простор и да се одржува растојание кое е преопрачано, а рестораните, кафеаните и клубовите, ако се ...
| | веќе видена | слични

Без разлика на новиот сој омикрон, рестриктивни мерки треба да има, вели микробиологот д-р Никола Пановски за „ Дојче веле “, откако вчера министерот за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на Владата, Димитар Ковачевски, денеска се сретна со Росана Дуџак, постојана координаторка на Обединетите нации (ОН) во Македонија. На средбата ...
сите 505 | | | веќе видена

Судот доцна синоќа му одреди 30-дневен притвор на 22-годишниот Јордан Ѓ. кој со автомобил „цитроен Ц4“ ја усмрти 24-годишната радовишанка Викторија Николова, а ...
сите 163 | | | веќе видена

Делчевецот Васко Панчовски кој го извади светиот крст од водите на река Брегалница за празникот Водици уште еднаш ја покажа својата хуманост на дело. Како што ...
сите 325 | | | веќе видена

Во јуни 1914 година, европските пазари на акции и обврзници едвај реагираа на атентатот на надвојводата Франц Фердинанд, наследник на тронот на Австрија. Дури ...
сите 387 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ ужива најголема доверба помеѓу граѓаните, затоа администраторот на владата водена од ДУИ, Ковачевски, бега од избори, велат од ВМРО-ДПМНЕ преку ...
сите 281 | | | веќе видена

За време на вчерашните сообраќајни контроли во Скопје, полицијата утврди дека 13 возачи возеле иако немале возачка дозвола, а од контролираните возила, осум ...
сите 516 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Д-р Пановски: Му треба време ама Омикрон ќе дојде и кај нас, мора да има рестриктивни мерки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: