НОВА МЕРКА: По 100 евра ќе плаќаат невакцинираните Грци над 60 години

3 копии

Шефот на грчката дипломатија Никос Дендиас за време на состанокот на Комисијата за национална одбрана и надворешни прашања во Парламент информираше за ...
| | веќе видена | слични

Со масовна излезност и продолжување на избирачкиот процес, поради големиот одѕив, синоќа заврши првиот круг од изборите за претседател на грчката партија ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Грција Грција објави дека воведува задолжителна вакцинација против коронавирус за лицата постари од 60 години, што е драстичен чекор во борбата на земјата со ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Со гласовите од пратениците на владејачката Нова демократија и опозициската Движење на промена, грчкиот Парламент синоќа го изгласа амандманот за ...
| | веќе видена | слични

Грчкиот Парламент синоќа го изгласа амандманот за задолжителната вакцинација на лицата над 60 години, јави дописничката на МИА од Атина. Амандманот предвидува ...
| | веќе видена | слични

Грчкиот парламент усвои законски амандман со кој вакцинацијата против Ковид-19 е задолжителна за лицата над 60 години. Амандманот беше поддржан од владејачката ...
| | веќе видена | слични

За 30.000 евра од документ, странски државјани со тешко криминално досие, добивале оригинални грчки пасоши или лични карти или било каков друг документ преку ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Владата, Димитар Ковачевски, денеска се сретна со Росана Дуџак, постојана координаторка на Обединетите нации (ОН) во Македонија. На средбата ...
сите 505 | | | веќе видена

Новиот импулс во односите меѓу Бугарија и Северна Македонија, по посетата на бугарскиот премиер, е добар знак за почетокот на преговори со Европската Унија ...
сите 501 | | | веќе видена

Во јуни 1914 година, европските пазари на акции и обврзници едвај реагираа на атентатот на надвојводата Франц Фердинанд, наследник на тронот на Австрија. Дури ...
сите 304 | | | веќе видена

Со конструкции за ЈП Градски Паркинг не може да се сокрие неспособноста на Арсовска, таа не знае да менаџира со парите на граѓаните, велат од СДСМ преку ...
сите 263 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ ужива најголема доверба помеѓу граѓаните, затоа администраторот на владата водена од ДУИ, Ковачевски, бега од избори, велат од ВМРО-ДПМНЕ преку ...
сите 278 | | | веќе видена

За време на вчерашните сообраќајни контроли во Скопје, полицијата утврди дека 13 возачи возеле иако немале возачка дозвола, а од контролираните возила, осум ...
сите 508 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НОВА МЕРКА: По 100 евра ќе плаќаат невакцинираните Грци над 60 години

Од:
До кого (е-маил):
Порака: