Шпанија го регистрираше првиот случај на заразен со ,,омикрон’’

Хрватскиот институт за јавно здравје денеска објави дека сите контакти на заразените со омикрон-варијантата на коронавирус одат во 14-дневен карантин, без ...
| | веќе видена | слични

Хрватскиот институт за јавно здравје (ХЗЈЗ) денес објави дека сите контакти заразени со варијантата на омикрон коронавирус одат во 14-дневен карантин, без ...
| | веќе видена | слични

„Омикрон сојот би можел да биде природна вакцина којашто природата ја создала“, изјавил вирологот, член на Руската академија на науките, Петар Чумаков во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Научниците идентификуваа „невидлива“ верзија на сојот омикрон што не може да се открие со рутински тестови што ги користат службениците во јавното здравство за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Целиот свет стравува од новиот омикрон сој на коронавирусот, а додека научниците трпеливо повторуваат дека нема место за паника поради тоа што неговите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ако ве гребе грлото, веднаш направете ПЦР тест, бидејќи тоа е необичен симптом на омикрон. Лекарка од Јужна Африка открива еден симптом кој се појавил кај ...
| | веќе видена | слични

Нова варијанта на коронавирус е потврдена кај двајца пациенти од Загреб. Засега, како што било речено на прес-конференцијата на првиот човек на СНИЈЗ Крунослав ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Барањето на официјална Софија Скопје да испрати нота до Обединетите нации во која ќе каже дека со краткото име Северна Македонија нема територијални претензии ...
сите 406 | | | веќе видена

Историјата ставена во втор план, со фокус на градење на добрите односи меѓу граѓаните на Северна Македонија и Бугарија, зајакнување на соработката во повеќе ...
сите 624 | | | веќе видена

Околу 255 илјади ученици наместо утре, во училишните клупи ќе се вратат на 1 февруари поради влошената епидемиoлошка состојба и проценката дека земјата се ...
сите 322 | | | веќе видена

Два смртни случаи се регистрирани во Црна Гора поради инфекции со омикрон сојот на коронавирусот, изјави директорката на ЦК на Црна Гора, д-р Љиљана Радуловиќ. ...
сите 458 | | | веќе видена

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски денеска се сретна со директорот на Агенцијата за храна и ветеринарство (АХВ) Николче ...
сите 142 | | | веќе видена

Денес Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф-др Христијан Мицкоски во седиштето на ВМРО-ДПМНЕ имаше средба со премиерот на Република Бугарија, Кирил Петков. На ...
сите 278 | | | веќе видена

Полицијата синоќа привела 31-годишен скопјанец поради неколку кражби во Чаир. Приведениот М.Ф.(31) се сомничи дека извршил една тешка кражба од сендвичарница, ...
сите 280 | | | веќе видена

На крајот од прес конференцијата помеѓу премиерите на Македонија и Бугарија, Димитар Ковачевски и Кирил Петков се случи еден интересен момент. Од Бугарија, ...
сите 624 | | | веќе видена

Барањето на Бугарија, Северна Македонија да ги запише Бугарите во Уставот, е мешање во внатрешните работи, дециден е претседателот Стево Пендаровски. Според ...
сите 101 | | | веќе видена

Градоначалничката Данела Арсовска секојдневно ја докажува негрижата за граѓаните и за Градот Скопје, велат од СДСМ. Во продолжение соопштението Прекинувањето ...
сите 310 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шпанија го регистрираше првиот случај на заразен со ,,омикрон’’

Од:
До кого (е-маил):
Порака: