Јакимовски со апел до карпошани: Ве замолувам се што Ви претставува проблем да го кажете за да биде навремен решен, заслужувате подобро место за живеење


„Јас мојата функција ја сфаќам како моја редовна обврска, редовна работа затоа што сум веќе четврти мандат, сум бил и три години министер така да како дел од ...
| | веќе видена | слични
8 копии
2 копии

На мое огромно задоволство денес имаме средба со претставници на бизнис секторот во Општина Штип, да го презентираме нашиот план за развој на нашиот град, да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, заедно со градоначалникот на Штип, Иван Јорданов остварија средба со стопанска комора во Штип. -Градоначалникот ...
| | веќе видена | слични

Штипскиот градоначалник Иван Јорданов денеска се сретна со претставници на бизнис секторот во Општина Штип. На средбата, како што кажа, имале можност да го ...
| | веќе видена | слични
2 копии

“Се уверивме за тековните проблеми со коишто се соочуваат секојдневно во доменот на нивното делување.Перспективата на локалната самоуправа ја гледам во ...
| | веќе видена | слични

Прилепските стопанственици од Регионалната стопанска комора денеска имаа средба со градоначалникот Борче Јовчески, на која присуствуваше лидерот на ВМРО ДПМНЕ ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Имавме исклучително квалитетна и плодна средба со регионалната стопанска комора во Прилеп. Разговаравме за сето она коешто е потребно, а кое за жал во минатото ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Денес остваривме работна средба на иницијатива на локалната самоуправа на Општина Прилеп во соработка со регионалната стопанска комора којашто покажа навистина ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, при вчерашната посета на општина Ресен, одговараше на новинарско прашање поврзано со активната блокада и ...
сите 391 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите во врска со снимката на која се слуша гласот на претседателот на Собранието, Талат Џафери кој им вика на вработените од ...
сите 299 | | | веќе видена

На Блискиот Исток бројот на новозаразени со коронавирусот пораснал за повеќе од 60 проценти, а во Северна и Јужна Америка за 26 проценти, велат од Светската ...
сите 176 | | | веќе видена

Вчера во 15.00 часот во СВР Тетово било пријавено дека во гостиварски Сенокос малолетник од селото со остар предмет повредил друг малолетник од истото село.Тој ...
сите 291 | | | веќе видена

САД и ЕУ го разбираат ветото за Македонија, велат бугарскиот претседател Румен Радев и потпретседателката на Бугарија, Илијана Јотова. Радев вели дека за ...
сите 374 | | | веќе видена

Еврокомесарот Оливер Вархеји во повторен обид да го убеди бугарскиот државен врв дека сега е вистинско време да се отвори патот за Северна Македонија и ...
сите 119 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јакимовски со апел до карпошани: Ве замолувам се што Ви претставува проблем да го кажете за да биде навремен решен, заслужувате подобро место за живеење

Од:
До кого (е-маил):
Порака: