Пожарот во автобусот е почнат кај багажниот простор во предниот дел над резервоарот, вели Русковска


Пожарот во автобусот, во кој загинаа 45 луѓе на автопатот во Бугарија, е почнат кај багажниот простор кој се наоѓа над резервоарот во предниот дел на ...
| | веќе видена | слични

 Конкрусот заврши на први декември,  а огласот беше распишан поради истек на четиригодишниот мандат на обвинителките Сузана Мирческа Кузмановска, Енѓелуше ...
| | веќе видена | слични
2 копии
9 копии

За пет места за обвинители во Основното јавно обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција до Советот на јавни обвинители доставени се вкупно ...
| | веќе видена | слични

Конкрусот официјално, како што велат од Советот на јавни обвинители за МИА, вчера е завршен и во следниот период ќе бидат разгледени кандидатурите. Во април ...
| | веќе видена | слични

Пожарот, а не пропустите на магистралата „Струма“ главна причина за стравичната несреќа во Бугарија, во која во автобус на „Беса транс“ животот го загубија 45 ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Има многу фактори кои можеле да ја предизвикаат и придонеле да се случи автобуската несреќа и фокусот не може да се стави само на патната инфраструктура, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Димитар Ковачевски се обрати на свеченоста по повод 9 Мај – Денот на победата над фашизмот и Денот на Европа, што се одржа во дворот на Владата. var ...
сите 104 | | | веќе видена

Украина предложила евакуација на 38 најтешко ранети ветерани, а доколку Москва им дозволи, Киев вели дека ќе ослободи голем број руски воени заробеници.„Во ...
сите 219 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пожарот во автобусот е почнат кај багажниот простор во предниот дел над резервоарот, вели Русковска

Од:
До кого (е-маил):
Порака: