Коста Петров на конференција во Ерусалим: Развојот на нови технологии во фокусот на ФИТР


Развојот на нови и иновативни технологии е главниот фокус на Фондот за иновации и технолошки развој, кој во моментов поддржува над 780 проекти со инвестиции од ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Фондот за иновации и технолошки развој реагира на изнесените невистини и шпекулации за дел од нивните одлуки. Од Фондот велат дека средствата доделени на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

СДСМ испумпува пари преку Фондот за иновации со години. Откако се дојдени на власт немаат прекинато со испумпување на пари од Фондот за иновации. Поддржуваат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ВМРО-ДПМНЕ очекува да продолжи сработката со Алтернатива на локално ниво, откако оваа партија викендов и официјално објави дека станува дел од владината ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ очекува советниците на партијата Алтернатива да продолжат да ги поддржуваат сите проекти кои што ќе се реализираат бидејќи се значајни за граѓаните. ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

ФИТР како и по навика за своите одлуки се крие позади флоскули и некои евалуаторски комисии. Во ниту еден момент не негира дека споменатите фирми и ликови за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во 2020 и 2021 година континуирано зборувавме дека на овој договор ќе му следи Анекс или нов договор, каде јас ги гледам првите знаци дека тоа ќе се случи е ...
сите 697 | | | веќе видена

ГОЛЕМ ПОЖАР ВО БИТОЛА Пожарот во „Жито Битола“ e ставен под контрола. Ангажирани се 27 пожарникари од битолската единица, а на помош пристигна и ...
сите 333 | | | веќе видена

Западните земји подготвуваат неколку големи провокации во врска со ситуацијата околу Украина, а Москва не исклучува дека тие може да бидат информативни или ...
сите 458 | | | веќе видена

Девет пожарникарски возила со 22 пожарникари го гаснат пожарот кој попладнево во 17:20 часот избувна во поранешната фабрика „Жито Битола“ што се наоѓа на ...
сите 96 | | | веќе видена

Денешната посета на „Дура Аутомотив Системс“ е одлична можност да се види како изгледа примената на законското решение „Недела неработен ден“. Вработените на ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Коста Петров на конференција во Ерусалим: Развојот на нови технологии во фокусот на ФИТР

Од:
До кого (е-маил):
Порака: