Бектеши на состанок на Министерскиот совет на Енергетска заедница во Белград

Министерот за економија Крешник Бектеши денеска ќе учествува на 19-тиот состанок на Министерскиот совет на Енергетската заедница што ќе се одржи во Белград, ...
| | веќе видена | слични

Советот на ЕУ успеа да постигне начелен договор околу основите на законскиот предлог за минимална плата во ЕУ, јави дописничката на МИА од Брисел. Минималната ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Предвидени се субвенции за 45 илјади граѓани, кои ќе добиваат по илјада денари месечи за покривање на трошоците за електрична енергија и огрев“ потенцираше ...
| | веќе видена | слични

Единствен излез од енергетската криза за Македонија е сончевата енергија и наместо државата да субвенционира странски инвеститори или да влегува во јавно ...
| | веќе видена | слични

Професоре Филкоски, државата е погодена од енергетска криза и неизвесност околу цените за домаќинствата по нова година. Каде ги гледате причините ваквата ...
| | веќе видена | слични

На Германците им е ветена нова влада до католичкиот Божиќ, а додека празничниот декор ги разубавува улиците на Берлин и другите германски градови, ветувањето ...
| | веќе видена | слични

Договорот на новата коалициска влада во Берлин предвидува декарбонизација на главниот мотор на европската економија, но останува да се види како и со кое темпо ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во 2020 и 2021 година континуирано зборувавме дека на овој договор ќе му следи Анекс или нов договор, каде јас ги гледам првите знаци дека тоа ќе се случи е ...
сите 714 | | | веќе видена

ГОЛЕМ ПОЖАР ВО БИТОЛА Пожарот во „Жито Битола“ e ставен под контрола. Ангажирани се 27 пожарникари од битолската единица, а на помош пристигна и ...
сите 333 | | | веќе видена

Западните земји подготвуваат неколку големи провокации во врска со ситуацијата околу Украина, а Москва не исклучува дека тие може да бидат информативни или ...
сите 458 | | | веќе видена

Девет пожарникарски возила со 22 пожарникари го гаснат пожарот кој попладнево во 17:20 часот избувна во поранешната фабрика „Жито Битола“ што се наоѓа на ...
сите 96 | | | веќе видена

Денешната посета на „Дура Аутомотив Системс“ е одлична можност да се види како изгледа примената на законското решение „Недела неработен ден“. Вработените на ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бектеши на состанок на Министерскиот совет на Енергетска заедница во Белград

Од:
До кого (е-маил):
Порака: