Надела продаде половина од своите акции во Microsoft за над 285 милиони долари

2 копии

Главниот и извршен директор на „Тесла“, Илон Маск, продаде дел од своите акции што ги имал во компанијата во висина од 11 милијарди долари. Тој го исполни ...
| | веќе видена | слични

Извршни директори и корпоративни инсајдери продадоа акции за рекордни 69 милијарди долари во 2021 година, откако претстојните даночни зголемувања и високите ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Наизглед блескавиот и елегантен свет на Сваровски крие приказна достојна за познатата серија „Наследници“. Седиштето на Swarovski ...
| | веќе видена | слични

Двајцата Полјаци кои беа заинтересирани да го преземат рудникот „Тајмиште“ од Кичево, не обезбедиле доволно пари или банкарска гаранција пред да ја дадат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Додека едни предупредуваат дека идејата носи ризик од влез на радикални политичари во парламентот, други сметаат дека таа ќе предизвика инфлација на нови листи ...
сите 542 | | | веќе видена

Анализите за тоа дали во крвта на младиот 22 годишник евентуално имало алкохол или други недозволени супстанци се уште не се пристигнати во Обвинителството, ...
сите 101 | | | веќе видена

Нова рунда преговори но и нов обид за решавање на украинкската криза. Првите луѓе на американската и руската дипломатија денеска во Женева ќе се обидат да го ...
сите 439 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Надела продаде половина од своите акции во Microsoft за над 285 милиони долари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: