Надела продаде половина од своите акции во Microsoft за над 285 милиони долари

2 копии

Главниот и извршен директор на „Тесла“, Илон Маск, продаде дел од своите акции што ги имал во компанијата во висина од 11 милијарди долари. Тој го исполни ...
| | веќе видена | слични

Извршни директори и корпоративни инсајдери продадоа акции за рекордни 69 милијарди долари во 2021 година, откако претстојните даночни зголемувања и високите ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Наизглед блескавиот и елегантен свет на Сваровски крие приказна достојна за познатата серија „Наследници“. Седиштето на Swarovski ...
| | веќе видена | слични

Двајцата Полјаци кои беа заинтересирани да го преземат рудникот „Тајмиште“ од Кичево, не обезбедиле доволно пари или банкарска гаранција пред да ја дадат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Соборот на Српската православна црква вчера прогласи канонско единство со МПЦ-ОА, со што, според српски извори е „решен спорот што датира од 1967 година кога ...
сите 579 | | | веќе видена

Украинскиот претседател Володимир Зеленски истакна дека борците на Азовстал ја инспирирале целата земја со својата храброст за време на повеќенеделната борба ...
сите 210 | | | веќе видена

Членовите на собраниската Комисија за прашања на изборите и именувањата на седница предложија кандидати за судии на Уставниот суд. СДСМ, ДУИ и ВМРО-ДПМНЕ, со ...
сите 59 | | | веќе видена

Откако им пропадна деструктинвата идеја за блокирање на собранието „невидените“ чекори кои ги најавуваше Мицкоски се сведоа на еден протест за еден месец од ...
сите 88 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Надела продаде половина од своите акции во Microsoft за над 285 милиони долари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: