Фотонапонски системи во земјава има на 108 јавни згради и 3 здравствени установи


Со Декларацијата младите неодамна побараа носителите на одлуки да ги поттикнат јавните и приватните институции да користат обновливи видови енергија, особено ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Соларен парк што ќе ги задоволува потребите за струја на 94.000 домаќинства ќе се гради од следната година на потегот од Штип до Свети Николе, на локацијата ...
| | веќе видена | слични

На тендерот се пријавиле компании кои ќе произведат 207 мегавати електрична енергија, со премиум тарифа. Потребна е добра подготовка, поволни кредити и избор ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Соларениот парк „Стипион“ ќе се гради на 452 хектари во Штип. Станува збор за директна гринфилд инвестиција, што ќе ја реализира компанијата „Акио енерџи“. Ова ...
| | веќе видена | слични

Стратешкиот инвестициски проект „Соларен парк Стипион“ денеска ќе биде промовиран во Владата. Проектот ќе има капацитет за производство на електрична енергија ...
| | веќе видена | слични

На просторот каде требаше да биде карго аеродромот во Штип ќе се прави соларен парк за производство на струја. Станува збор за директна француска гринфилд ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Премиерот Зоран Заев, заедно со Ерик Ското, претседател на француската компанија „Акуо Енерџи“ како и францускиот амбасадор Сирил Бомгартнер, ќе се обратат по ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев, заедно со Ерик Ското, претседател на француската компанија „Акуо Енерџи“ како и францускиот амбасадор Сирил Бомгартнер, денеска го ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ донесе одлука за одржување голем граѓански протест што ќе се одржи на 18 јуни, изјави потпретседателот на партијата Тимчо ...
сите 476 | | | веќе видена

Руското Министерство за надворешни работи денеска оцени дека влезот на Шведска во НАТО ќе предизвика значителна штета на безбедноста на Северна Европа и на ...
сите 628 | | | веќе видена

Соборот на Српската православна црква вчера прогласи канонско единство со МПЦ-ОА, со што, според српски извори е „решен спорот што датира од 1967 година кога ...
сите 580 | | | веќе видена

Украинскиот претседател Володимир Зеленски истакна дека борците на Азовстал ја инспирирале целата земја со својата храброст за време на повеќенеделната борба ...
сите 209 | | | веќе видена

Откако им пропадна деструктинвата идеја за блокирање на собранието „невидените“ чекори кои ги најавуваше Мицкоски се сведоа на еден протест за еден месец од ...
сите 155 | | | веќе видена

Членовите на собраниската Комисија за прашања на изборите и именувањата на седница предложија кандидати за судии на Уставниот суд. СДСМ, ДУИ и ВМРО-ДПМНЕ, со ...
сите 60 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фотонапонски системи во земјава има на 108 јавни згради и 3 здравствени установи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: