Да се чека наоѓање на работа по струка или да се работи што било?

Македонскиот мед има се повисока цена на пазарот и од месец во месец станува се поретко достапен кај мнозинството граѓани иако во европски рамки бројот на ...
| | веќе видена | слични

Столари, бравари, фризерки, монтери, заварувачи и друг вид на занаетчии често се бараат на огласите за вработување. Потреба од занаетчии има во Скопје, но и во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје изврши увид и презема дејствија за утврдување на фактите за настаната тешка сообраќајна несреќа во ...
сите 264 | | | веќе видена

Бугарскиот премиер Кирил Петков в петок ќе реферира пред пратениците во Собранието на Бугарија за резултатите од неговата посета на Скопје минатата недела, ...
сите 318 | | | веќе видена

Американската амбасада во Киев денеска ги повика американските граѓани кои престојуваат во Украина да ја напуштат земјата без одлагање, во услови на зголемени ...
сите 642 | | | веќе видена

Кирил Пецаков, градоначалникот на Охрид свесно ги прекрши законите со тоа што наместо во изолација да го чека резултатот од тестот за коронависрусот, тој ...
сите 183 | | | веќе видена

Фановите на Аки Рахимовски денеска за последен пат се поздравија со фронтменот на култната рок-група „Парни ваљак“. Во негова чест беше кај тревникот пред ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Да се чека наоѓање на работа по струка или да се работи што било?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: