Фармацевтските компании почнуваат со работа на нова вакцина против омикрон


Појавата на новата варијанта предизвика глобален одговор, бидејќи во страв дека таа би можела побрзо да се шири дури и меѓу вакцинираните, владите воведуваат ...
| | веќе видена | слични
2 копии
11 копии

Иако во државите низ светот забрзано се шири Омикрон сојот на коронавирусот, кај нас засега не е регистриран ниту еден случај. Се уште доминантен останува ...
| | веќе видена | слични

Невроимунологот Борис Шакиќ, професор на Универзитетот Мекмастер во Хамилтон, Канада, вели дека вакцината нема да го спречи појавувањето на симптоми, но ќе не ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Директорот на Светската здравствена организација (СЗО – WHO) за Европа, Ханс Клуге, изјави во понеделникот дека на научниците ќе им бидат потребни уште околу ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Се уште доминантен останува Делта сојот, како кај нас, така и во државите од регионот. Во меѓувреме, надлежните повикуваат на помасовна вакцинација, која ...
| | веќе видена | слични

Новиот сој низ светот забрзано се шири, вчера за првпат беше потврден на Балканот. Поточно, станува збор за двајца пациенти од Хрватска кои се инфицирале со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ковачевски не смее да го осуди и да побара оставка на Талат Џафери, се плаши дека ќе му падне владата, обвинуваат од ВМРО-ДПМНЕ, откако премиерот не реагираше ...
сите 222 | | | веќе видена

Заради СДСМ и ДУИ Македонија има двоцифрена инфлација, таа не е увезена, туку создадена е од криминалот на власта, ова денеска преку соопштение до јавноста го ...
сите 130 | | | веќе видена

Членовите на собраниската Комисија за прашања на изборите и именувањата на седница предложија кандидати за судии на Уставниот суд. СДСМ, ДУИ и ВМРО-ДПМНЕ, со ...
сите 59 | | | веќе видена

Кварталните податоци што ги објавува Народна банка на Македонија за македонските банки се секогаш интересни за да се согледа кој е каде на македонската ...
сите 147 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фармацевтските компании почнуваат со работа на нова вакцина против омикрон

Од:
До кого (е-маил):
Порака: