Казахстан: Рестрикции на струја, причина се криптовалутите

2 копии
7 копии

Вчера на автопатот Скопје-Тетово, жителите на Грчец протестираа поради дефекти на мрежата за дистрибицуија на електрична енергија. Со реакција се јавија од ...
| | веќе видена | слични

Протест што се случи во сабота на автопатот Скопје – Тетово каде жителите на Грчец протестираа поради дефекти на мрежата за дистрибуцуија на електрична ...
| | веќе видена | слични

Од ЕВН соопштија дека „електродистрибуција постојано се обидува да направи реконструкција на мрежата во Грчец, но екипите секогаш наидуваат на навреди и закани ...
| | веќе видена | слични
3 копии

ЕВН Македонија денеска реагираше откако жители на селото Грчец протестираа поради дефекти на мрежата за дистрибицуија на електрична енергија. Според нив, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе обвинителен предлог против едно лице за кривично дело – тешки дела против безбедноста на ...
сите 279 | | | веќе видена

Пожарот кој попладнево избувна во објект на улицата позната како „Пластичарска“е изгаснат. Територијалната противпожарна единица на Град Скопје интервенирала ...
сите 117 | | | веќе видена

Комисијата за заразни болести одлучи, а владата прифати, времетраењето на изолацијата да биде седум дена.Новата одлука за кратење на периодот на изолација ќе ...
сите 144 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска се сретна со грчкиот амбасадор во земјава Русос Кундурос, кој му ја пренесе силна и недвосмислена поддршка од Грција и ...
сите 155 | | | веќе видена

Москва најверојатно ги направила последните подготовки за инвазија на Украина со испраќање армиски медицински дивизии составени од воени лекари и помошен ...
сите 546 | | | веќе видена

Поранешниот премиер Зоран Заев беше познат по бројните гафови и изјави што ги даваше за време на меѓународни средни, интервјуја или настани, но таквата пракса ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Казахстан: Рестрикции на струја, причина се криптовалутите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: