Бочварски со апел до германските компании: Дојдете во нашата земја, имаме одлични услови за инвестирање


Инфраструктурните проекти од делот на патната и железничката инфраструктура, гасификацијата, како и економските потенцијали на земјата и отвореноста за влез на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Во рамки на својата посета на Париз, денеска Александар Николоски се сретна со Силван Гиоге, заменик директор за европски прашања на Министерството за ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Спорот со Бугарија и неговото решавање беше дел од разговорот на средбата меѓу првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците Артан ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На средбата се разговараше за билатералните односи помеѓу Македонија и Франција при што се констатираше дека истите се во нагорна линија. Исто така се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На средбата, како што соопштија од Министерството, била истакната потребата што поскоро да се одреди датум за разговори со Европската унија, бидејќи патот на ...
| | веќе видена | слични

Првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи помеѓу заедниците, Артан Груби денес оствари средба со словенскиот амбасадор, Милан Предан. -Заедно ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Пратеникот и потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски престојува во посета на Париз, Франција, каде ќе оствари бројни средби. Николоски вели дека како ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците Артан Груби, денеска се сретна со амбасадорот на Чешка во земјава Мирослав Томан, ...
| | веќе видена | слични

Николоски вели дека како Претседател на групата за соработка на Македонијаи Франција ќе оствари средба со Силван Гиоге заменик директор за Европски прашања на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска денеска оствари проштална средба со досегашниот амбасадор на Република Чешка во Република Северна ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска сме во посета на Гевгелија на Денот на пожарникарите, драго ми е што градоначалникот, локалната самоуправа, пратеничката од Гевгелија успееја во ...
сите 422 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика и СОНК ги потпишаа измените и дополнувањата на колективниот договор со кој се регулира исплатата на плати и ...
сите 334 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите за вчерашната заедничка литургија на помирување во соборниот храм „Свети Сава“ во Белград, со која чиноначалствуваа српскиот патријарх ...
сите 482 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бочварски со апел до германските компании: Дојдете во нашата земја, имаме одлични услови за инвестирање

Од:
До кого (е-маил):
Порака: