Заев - Гаши: Постигната начелна согласност за програмските аспекти од можната соработка


Постигната e начелна согласност за програмските аспекти од можната соработка, и во тек се консултации околу кадровските решенија и позиции за одговорностите ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Премиерот Заев имаше средба со лидери на партии од владината коалиција на која ги запозна со постигнатиот договор со Алтернатива со којшто се обезбеди стабилно ...
| | веќе видена | слични

„Сегашното мнозинство обезбеди стабилно мнозинство. Секој го толкува договорот како што сака. Албанците не победуваат, а Македонците не губат позиции. Некои ...
| | веќе видена | слични

Вчеравечер заврши средбата меѓу премиерот Зоран Заев и неговите коалициони партнери во Владата.„На Македонија во овој момент не ѝ се потребни предвремени ...
| | веќе видена | слични

Заев ги запозна лидерите од коалицијата со деталите од договорот со Алтернатива, како и со содржината на документот Основни начела за надградба на програмата ...
| | веќе видена | слични

По коалицискиот брифинг што се одржа вчера со премиерот Зоран Заев во врска со влегувањето на Алтернатива во Владата, гостин во денешен Утрински брифинг беше ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Владата Зоран Заев имаше средба со лидерите на партии од владината коалиција на која ги запозна со постигнатиот договор со Алтернатива со ...
| | веќе видена | слични

Владата преку соопштение информираше за вчерашниот состанок на премиерот со помалите партии од владејачката коалиција. „Претседателот на Владата на Република ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На првиот ден од изборот на новата Влада, во министерствата беше извршено примопредавање, а новиот премиер Димитар Ковачевски најави дека секоја минута ќе ја ...
сите 489 | | | веќе видена

Во Договорот за добрососедство имаме многу јасна дефиниција за јазикот и тезата за јазикот, како и во дел од другите документи кои се потпишани. Бугарија прва ...
сите 515 | | | веќе видена

Ајде на брзи избори без техничка влада, за малите партии понуда за една изборна единица. ЛДП, ДОМ и ДС да не се кријат зад криминалните интереси, туку еве ...
сите 393 | | | веќе видена

Неуспешните економски политики на СДСМ не може да резултираат со успех во енергетиката, тоа се гранки кои се поврзани и зависни една од друга. СДСМ минатата ...
сите 351 | | | веќе видена

Во првите два и пол месеци од мандатот, Данела Арсовска нема ниту еден проект во интерес на граѓаните на Град Скопје. Нејзината најава дека ќе реконструира ...
сите 301 | | | веќе видена

Германската министерка за Европа, Ана Лурман која по вчерашната посета на Скопје, денеска престојува во Тирана, на прес-конференција рече дека Германија е ...
сите 368 | | | веќе видена

Министерот за правда Бојан Маричиќ под слоганот „Има Решение“ го најави почетокот на кампањата за промоција на медијацијата како алтернативен начин за решавање ...
сите 55 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев - Гаши: Постигната начелна согласност за програмските аспекти од можната соработка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: