Уште тројца од повредените пациенти од автобуската несреќа во Бугарија стигнаа во Скопје од Софија

Во Ургентниот центар во Скопје со болнички транспорт пристигна 24-годишна девојка, која е една од преживеаните во големата сообраќајна несреќа која се случи во ...
| | веќе видена | слични

Сите повредени од трагедијата на автопатот Струма во Бугарија кои од софиската болница „Пирогов“ беа префрлени на скопските Клиники денеска се пуштени на ...
| | веќе видена | слични

 На четворица им се дава потребната болничка нега на клиниките за ортопедија и пластична хирургија, но поради тоа преживеаја ужас и загубија блиски се и под ...
| | веќе видена | слични

Вчера последениот од повредените во автобуската несреќа беше испишан од болницата „Пирогов“ и префрлен на лекување во Македонија. Двајца од преживеаните беа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Судската медицина ги пушта телата на 45-те загинати во тешката автобуска несреќа кај Бошнек. Се очекува утре со воен авион да бидат пренесени во Скопје, ...
| | веќе видена | слични

Повредените од несреќата на автопатот Струма кои дојдоа кај нас на Клиниката за изгореници „Пирогов“ беа во исклучително тешка психолошка состојба, изјави за ...
| | веќе видена | слични

Преживеаните од сообраќајката на автопатот Струма, кои дојдоа кај нас во Клиниката за изгореници на „Пирогов“ беа во исклучително тешка психолошки состојба, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Последниот пациент кој беше повреден во автобуската несреќа на автопатот „Струма“ во Бугарија, денеска е отпуштен од Клиниката за неврохирургија на болницата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Мартин Велковски е играчот што ја доби улогата на замена за повредениот Кире Лазаров, голем товар на грбот на ракометарот на Еурофарм Пелистер. Слично како и ...
сите 751 | | | веќе видена

Ајде на брзи избори без техничка влада, за малите партии понуда за една изборна единица. ЛДП, ДОМ и ДС да не се кријат зад криминалните интереси, туку еве ...
сите 393 | | | веќе видена

Неуспешните економски политики на СДСМ не може да резултираат со успех во енергетиката, тоа се гранки кои се поврзани и зависни една од друга. СДСМ минатата ...
сите 379 | | | веќе видена

Претседателот на македонско-бугарската стопанска комора во Македонија, Кирил Лазаров преку писмо се обрати до премиерите на Владите на Бугарија и Македонија. ...
сите 303 | | | веќе видена

На првиот ден од изборот на новата Влада, во министерствата беше извршено примопредавање, а новиот премиер Димитар Ковачевски најави дека секоја минута ќе ја ...
сите 489 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Уште тројца од повредените пациенти од автобуската несреќа во Бугарија стигнаа во Скопје од Софија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: