Франција, Белгија, Холандија и Германија ќе преземат поригорозни мерки против групите за трговија со луѓе

Во Кале на вчерашниот вонреден самит, Франција, Белгија, Холандија и Германија се согласија да преземат поригорозни мерки против групите за трговија со луѓе, ...
| | веќе видена | слични

Ниту еден од 336-те лица со потврден случај на омикрон во Велика Британија не е примен во болница, според министерот за здравство. Министерот Саџид Џавид ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Промените на правилата за патување дојдоа предоцна за да имаат влијание врз потенцијалниот бран на варијантата омикрон во Велика Британија, изјави научниот ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Пратениците од Лабуристичката партија го пријавиле британскиот премиер Борис Џонсон во полиција бидејќи бил присутен на две забави за време на заклучувањето ...
| | веќе видена | слични

Францускиот претседател Емануел Макрон наводно го навредувал премиерот на Обединетото Кралство Борис Џонсон минатата недела за време на неговата посета на ...
| | веќе видена | слични

Како симфонија на Чајковски, ова со ковидот… таман малку како да здивнавме, а некои (повеќето, да бидеме искрени) се понадеваа дека ѝ го видовме грбот на ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Министерот за здравство, Саџид Џавид, потврди дека на сите возрасни ќе им биде понудена трета доза, откако Мешовитиот комитет за вакцинација и имунизација ...
| | веќе видена | слични

Минималното растојание во Британија за бустер дозата за „Ковид“ вакцината ќе се преполови од шест месеци на три, откако владата го прифатила советот од својот ...
| | веќе видена | слични

Останато

Сообраќајка во центарот на Скопје. Велосипедист е прегазен на булевар Илинден наспроти фонтаната кај Градски парк.Во моментов на местото на несреќата има ...
сите 273 | | | веќе видена

Новите влади на Република Северна Македонија и Република Бугарија отворија ново поглавје во билатералните односи. Потврда за тоа е успешната меѓувладина ...
сите 341 | | | веќе видена

Иако ги насобира своите воени сили во близина на границата со Украина, Русија во неколку наврати изјави дека нема намера да ја нападне Украина.„Ништо не се ...
сите 540 | | | веќе видена

ЈОВЕСКИ И РУСКОВСКА ДОБИЛЕ ЗАКАНИ ПО ЖИВОТ Јавниот обвинител на земјава Љубомир Јовески денеска преку писмено соопштение ја извести јавноста дека во текот на ...
сите 62 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски ја прими амбасадорката на Шведска во нашата земја Кристин Форсгрен Бенгтсон. ...
сите 300 | | | веќе видена

Денеска во Алејата на великаните на загрепските гробишта Мирогој, членовита на семејството и најблиските пријатели и колеги се простија од Аки Рахимовски, ...
сите 168 | | | веќе видена

Руската амбасада во Скопје се огласи со сопствен коментар по изјавите на министерката за одбрана Славјанка Петровска . Амбасадата се спротивставува на ...
сите 190 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Франција, Белгија, Холандија и Германија ќе преземат поригорозни мерки против групите за трговија со луѓе

Од:
До кого (е-маил):
Порака: