(ВИДЕО) Пивоваров: Вината може да се гледа и во граѓаните кои требале да ја проверат лиценцата на автобусот


Вината може да се гледа и во граѓаните кои требале да ја проверат лиценцата на автобусот.Одговорност имаат и граѓаните како што имаат и институциите, изјави ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Поминаа 11 дена од сообраќајна несреќа во Бугарија, а криминалната и неспособна власт СДСМ – ДУИ молчат и ја прикриваат вистината за оваа голема трагедија во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Властите во Бугарија веќе ги соопштија првичните информации од истрагата, а институциите во Македонија наместо истрага, си ја префрлаат одговорноста од една на ...
| | веќе видена | слични

Ваквата страшна несреќа ја отвори пандорината кутија во која лежи целата неспособност на власта предводена од СДСМ и ДУИ, рече на прес-конференција портпаролот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Портпаролката на ВМРО-ДПМНЕ, Марија Митева одговарајќи на новинарско прашање во однос на изборите во СДСМ и најавените кандидатури истакна дека СДСМ е партија ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Во пожарот кој изби во автобусот на „Беса Транс“ на 23 ноември во Бугарија додека се враќаше од Турција трагично настрадаа 45 патници, а со повреди се здобија ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Хусеини го вперува прстот кон МВР и Царина: Табличките на автобусот на „Беса Транс“ не постојат Министерството за внатрешни работи испрати извештаи за ...
| | веќе видена | слични

Извештајот за состојбата на патот каде минатата недела се случи автобуската несреќа во која загинаа 45 македонски државјани, а седуммина беа повредени, потврди ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Директорот на Државниот инспекторат за транспорт, Руфат Хусеини, во вечерашното гостување на ТВ21, одговарајќи на прашањето дали автобусот на „Беса транс“ во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Блокадата во Собранието не да беше успешна туку беше повеќе од тоа, бидејќи видовте како заврши минатата работна недела,а за сметка на тоа пак оваа недела ...
сите 458 | | | веќе видена

Турција има легитимни безбедносни грижи поради поддршката на Шведска и Финска за „терористичките организации, изјави денеска шефот на турската дипломатија, ...
сите 892 | | | веќе видена

Додека Украина рече дека се надева дека ќе ги врати војниците во размена на затвореници, Русија се закани дека некои од нив ќе ги суди за воени злосторства.Не ...
сите 296 | | | веќе видена

Oткако опозицијата вчера побара собраниска комисија да расправа за недоличното однесување на претседателот на Собранието, денеска ВМРО-ДПМНЕ го прашува ...
сите 282 | | | веќе видена

Во време на светска економска и енергетска криза постигнавме договор за зголемување на платите во образованието во висина од 15 осто, од септември оваа година, ...
сите 300 | | | веќе видена

Им се советува да пијат чај и да го исплакнат грлото со солена вода. Северна Кореја се бори со жаришта на корона вирусот, а лидерот Ким Џонг Ун ја нарече ...
сите 129 | | | веќе видена

Со оглед на сегашните ставови, сѐ поизвесно е дека Софија ќе се обиде да ја аргументира приврзаноста кон проширувањето на ЕУ само со зелено светло за Албанија. ...
сите 291 | | | веќе видена

Српскиот патријарх Порфириј во Белград го пречека архиепископот Охридски и Македонски и поглавар на Македонската православна црква – Охридска архепископија ...
сите 463 | | | веќе видена

Според информациите кои се појавија на фан страната посветена на Еурофарм Пелистер, Шпанецот Даниел Гордо ќе биде наследникот на Жељко Бабиќ на клупата на ...
сите 85 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ВИДЕО) Пивоваров: Вината може да се гледа и во граѓаните кои требале да ја проверат лиценцата на автобусот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: