Најдобар слободен софтвер во 2021 година


Останато

Бугарскиот премиер Кирил Петков в петок ќе реферира пред пратениците во Собранието на Бугарија за резултатите од неговата посета на Скопје минатата недела, ...
сите 778 | | | веќе видена

Жената возач која денеска удри во пешак кој го загуби живото на мостот „Гоце Делчев“ во Скопје е мајка на загинатата Јелена Филиповиќ, објави Првичните ...
сите 277 | | | веќе видена

Кирил Пецаков, градоначалникот на Охрид свесно ги прекрши законите со тоа што наместо во изолација да го чека резултатот од тестот за коронависрусот, тој ...
сите 183 | | | веќе видена

Дополнување на дневниот ред, со точка за предлог закон за изменување на законот за Владата на Република Македонија по скратена постапка, побара координаторот ...
сите 443 | | | веќе видена

Освен министерката за култура и претседателот на Р. С. Македонија се потпиша во книгата на жалост во знак на одавање почит на познатиот Александар Аки ...
сите 133 | | | веќе видена

Сончевото но студено време и годинава не беше пречка стружанецот Климе Попоски со неговото семејство и блиски луѓе денеска да ја продолжи вековната традиција ...
сите 119 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Најдобар слободен софтвер во 2021 година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: