ХАЈРЕДИНИ: Mинистре Османи, со заминувањето на Заев не се загрозува ЕУ-интеграцијата туку само тие за кои Заев криеше кривични пријави

Не е точно дека, ако (Зоран) Заев не остане на премиерската функција, ќе се загрозат евроинтегративните процеси и државата ќе влезе во нови проблеми, му ...
| | веќе видена | слични
4 копии

По сè изгледа Заев, не случајно, на Гаши му го дава директорот на МЕПСО, затоа што само тој прв ја кажа вистината за драматичната состојбата во производството ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Премиерот на Албанија, Еди Рама вчера ја прими третата доза вакцина против коронавирусот, и упати апел до сите вработени во државната администрација да се ...
| | веќе видена | слични

Албанскиот премиер Еди Рама на социјалната мрежа Фејсбук објави видео со стории на пациенти хоспитализирани во Инфективната болница, пренесува Индекс онлајн . ...
| | веќе видена | слични

„Денеска во Тирана, во главниот град на Албанија, лидерот на Алтернатива Африм Гаши, придружуван од потпретседателот на оваа партија Хисни Исмаили, имаше ...
| | веќе видена | слични

Аналитичарот и поранешен министер, Џевдет Хајредини, истакнува дека ЕУ никогаш датумот за почеток на преговорите не го условила со било какво „стабилно ...
| | веќе видена | слични

Останато

За време на денешната посета на Скопје, премиерот на Република Бугарија, Кирил Петков се сретна и со претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мцикоски, на кој се ...
сите 647 | | | веќе видена

На првиот ден од изборот на новата Влада, во министерствата беше извршено примопредавање, а новиот премиер Димитар Ковачевски најави дека секоја минута ќе ја ...
сите 235 | | | веќе видена

Ајде на брзи избори без техничка влада, за малите партии понуда за една изборна единица, стои во денешното соопштение на ВМРО-ДПМНЕ. ЛДП, ДОМ и ДС да не се ...
сите 342 | | | веќе видена

Владата попладнево на трета седница донесе одлука за утврдување на бројот на наставните денови во учебната 2021/2022 година во основните училишта во услови на ...
сите 312 | | | веќе видена

Владата преку ЕСМ ќе го стабилизира пазарот на топлинска енергија, откако во решавањето на проблемот не се вклучија Градот Скопје и општините. Министерот за ...
сите 511 | | | веќе видена

Полицијата синоќа привела 31-годишен скопјанец поради неколку кражби во Чаир. Приведениот М.Ф.(31) се сомничи дека извршил една тешка кражба од сендвичарница, ...
сите 236 | | | веќе видена

Бајката на Холандија на Европското ракометно првенство 2022 година продолжува, откако Холанѓаните вечерва ја совладаа и Португалија, и со две победи продолжија ...
сите 180 | | | веќе видена

„Ова за старо – новата Влада е смислување на ресори, на министерски места како да се задоволат поголем број од фракциите кои што очигледно постојат во СДСМ и ...
сите 39 | | | веќе видена

Сосема е очигледно дека клиничките слики предизвикани од сојот омикрон се далеку поблаги од оние предизвикани од видот делта. Она што го гледаме е дека омикрон ...
сите 153 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ХАЈРЕДИНИ: Mинистре Османи, со заминувањето на Заев не се загрозува ЕУ-интеграцијата туку само тие за кои Заев криеше кривични пријави

Од:
До кого (е-маил):
Порака: