СЕ ЈАВИ НАУЧНИКОТ ШТО ГО ОТКРИ ОМИКРОН-СОЈОТ Беспотребно се шири паника, забраните за патување се бесмислени


Тулио де Оливеира, бразилскиот виролог чиј тим го откри заразниот омикрон-сој на коронавирусот, смета дека медиумската паника што се прошири деновиве работи на ...
| | веќе видена | слични

И додека појавата на новиот омикрон сее паника ширум светот, се чини дека околностите сепак не се толку лоши. Светската здравствена организација (СЗО) соопшти ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Идните пандемии би можеле да бидат посмртоносни од сегашната криза со ковид-19, предупреди еден од научниците вклучени во развојот на вакцината ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Неколку фармацевтски компании веќе тестираат и произведуваат орална терапија против симптомите на ковид-19. Во соседна Србија наскоро треба да стигнат ...
| | веќе видена | слични

Новиот омикрон сој на коронавирусот е забележан во повеќе од 40 земји ширум светот, а многу од овие држави веќе почнаа да ги заоструваат мерките за ...
| | веќе видена | слични

Невроимунологот Борис Шакиќ, професор на Универзитетот Мекмастер во Хамилтон, Канада, вели дека вакцината нема да го спречи појавувањето на симптоми, но ќе не ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Новиот сој на корона вирусот, омикрон, веројатно добил една мутација земајќи дел од генетскиот материјал на друг вирус, за кој се верува дека е тој што ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ајде на брзи избори без техничка влада, за малите партии понуда за една изборна единица, стои во денешното соопштение на ВМРО-ДПМНЕ. ЛДП, ДОМ и ДС да не се ...
сите 647 | | | веќе видена

На првиот ден од изборот на новата Влада, во министерствата беше извршено примопредавање, а новиот премиер Димитар Ковачевски најави дека секоја минута ќе ја ...
сите 205 | | | веќе видена

Владата попладнево на трета седница донесе одлука за утврдување на бројот на наставните денови во учебната 2021/2022 година во основните училишта во услови на ...
сите 294 | | | веќе видена

Полицијата синоќа привела 31-годишен скопјанец поради неколку кражби во Чаир. Приведениот М.Ф.(31) се сомничи дека извршил една тешка кражба од сендвичарница, ...
сите 234 | | | веќе видена

СДСМ реагира по средбата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски со бугарскиот премиер, Кирил Петков. „Мицкоски вчера се силеше а денес молк, зошто не ги ...
сите 97 | | | веќе видена

„Ова за старо – новата Влада е смислување на ресори, на министерски места како да се задоволат поголем број од фракциите кои што очигледно постојат во СДСМ и ...
сите 36 | | | веќе видена

Лицемерието на Левица, како и секогаш е пуштено на најјако, кога се работи за вас и за вашиот гуру Христијан Мицкоски за да дојдете на власт некои работи не ви ...
сите 527 | | | веќе видена

Дипломатската турнеја на Блинкен е планирана поради загриженоста на Украина и нејзините западни сојузници за распоредувањето на десетици илјади руски војници ...
сите 310 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СЕ ЈАВИ НАУЧНИКОТ ШТО ГО ОТКРИ ОМИКРОН-СОЈОТ Беспотребно се шири паника, забраните за патување се бесмислени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: