Извонредна видео-најава за баражот на Македонија против Италија за СП 2022 (ВИДЕО)


Уште една извонредна видео-најава за бараж пресметката на Македонија со Италија во март следната година за пласман на Светското првенство 2022 во Катар. ...
| | веќе видена | слични

Maкедонија на 24. март ја чека тежок натпревар на гости против Италија во баражот за Светското првенство. Ждрепката сакаше да го добиеме најтешкиот можен пат ...
| | веќе видена | слични

Репрезентацијата на Македонија доби тешка задача и во баражот за Светското првенство ќе играме со Италија на гостински терен. За баражот сега зборуваше првиот ...
| | веќе видена | слични

Фудбалската асоцијација на Италија, ФИГЦ, од ФИФА има рок уште 7 дена за да објави на кој стадион ќе ѝ биде домаќин на Македонија во бараж-полуфиналето на 24 ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот португалски репрезентативец исто така со големо внимание следната година во март ќе ги следи настапите во желбите неговата национална селекција ...
| | веќе видена | слични

Македонија има свои квалитети, не случајно сме во баражот и ќе се потрудиме да бидеме конкурентни и на овој натпревар. Македонија покажа дека без разлика дали ...
| | веќе видена | слични

На ждрепката во Цирих Македонија за противник во баражот го доби актуелниот европски шампион, Италија. Италијанците се фаворити, но секако дека нашите момци ...
| | веќе видена | слични

Maкедонија во петокот во Цирих го дозна патот за Мундијалот во Катар и тој не можеше да биде потежок, прво одиме на Италија во гости, а потоа во случај на ...
| | веќе видена | слични

Останато

На првиот ден од изборот на новата Влада, во министерствата беше извршено примопредавање, а новиот премиер Димитар Ковачевски најави дека секоја минута ќе ја ...
сите 365 | | | веќе видена

Марко Мишевски и на овој европски шампионат имаше значајна улога во играта во одбрана. Ракометарот на Вардар даде свој придонес, но севкупниот впечаток сепак е ...
сите 776 | | | веќе видена

Ајде на брзи избори без техничка влада, за малите партии понуда за една изборна единица. ЛДП, ДОМ и ДС да не се кријат зад криминалните интереси, туку еве ...
сите 546 | | | веќе видена

Неуспешните економски политики на СДСМ не може да резултираат со успех во енергетиката, тоа се гранки кои се поврзани и зависни една од друга. СДСМ минатата ...
сите 404 | | | веќе видена

Претседателот на македонско-бугарската стопанска комора во Македонија, Кирил Лазаров преку писмо се обрати до премиерите на Владите на Бугарија и ...
сите 339 | | | веќе видена

Премиерот на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски, заедно со премиерот на Република Бугарија, Кирил Петков положија цвеќе на спомениците на Св. ...
сите 240 | | | веќе видена

Полициски службеници Единица за внатрешни работи – Одделение за криминалистички работи Кисела Вода вчера во 17:50 часот го лишиле од слобода Д.К.(33) од Скопје ...
сите 466 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Извонредна видео-најава за баражот на Македонија против Италија за СП 2022 (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: