Ќе има ли повисока на на струјата?

2 копии

На последната владина седница, Владата ја утврди Предлог – одлуката за распределба на средствата, со што ќе се обезбедат финансии за справување со енергетската ...
| | веќе видена | слични

Единствен излез од енергетската криза за Македонија е сончевата енергија и наместо државата да субвенционира странски инвеститори или да влегува во јавно ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Рекорден раст на цената на регионалната берза Хупекс. Дури 320 евра за мегават час достигна цената која ја платија трговците со струја кои ги снабдуваат ...
| | веќе видена | слични

Проценките се дека со моментната цена на мазутот од 36 ден/кг, производната цена на АД ТЕЦ Неготино ќе изнесува од 150 – 175 евра / мегават-час, во зависност ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Пуштањето на АД ТЕЦ Неготино во процес на производство ќе ја чини државата помалку отколку увоз на електрична енергија, оценува во интервју за МИА, генералниот ...
| | веќе видена | слични

Професоре Филкоски, државата е погодена од енергетска криза и неизвесност околу цените за домаќинствата по нова година. Каде ги гледате причините ваквата ...
| | веќе видена | слични

Генералниот директор на термоелектраната „Неготино“, Небојша Стојановиќ тврди дека пуштањето на АД ТЕЦ Неготино во процесот на производство ќе ја чини државата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Професорката и пратеник во Собранието, Гордана Силјановска Давкова вечерва во гостувањето во ТВ21, во врска со денешната изјава на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ...
сите 428 | | | веќе видена

-ВМРО-ДПМНЕ нема добиено покана од Владата да има претставници во работните групи со Бугарија, а доколку и добие покана опозициската партија нема да учествува ...
сите 115 | | | веќе видена

Владата на своја денешна четврта седница го донесе Решението за назначување на копретседавачи и членови во заедничките меѓувладини работни групи за ...
сите 158 | | | веќе видена

МАКЕДОНСКО - БУГАРСКИТЕ ОДНОСИ ОСТАНУВААТ ВО ФОКУСОТ Доминантно разговаравме на кој начин да ја вратиме довербата, изјави премиерот Димитар Ковачевски во ...
сите 391 | | | веќе видена

– Електричната енергија и затоплувањето на Скопје ни беа двете теми на кои се фокусираме периодов. Се ќе направам граѓаните да имаат топли радијатори и кажав ...
сите 272 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ќе има ли повисока на на струјата?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: