Владев: Реконструкција на речното корито на Горобинска река во Свети Николе, работиме и на проекти со Светска банка


2 копии

Она што го ветивме во предизборниот период за време на кампањата на локалните избори, веќе веднаш почнуваме да го реализираме. Денеска го започнуваме проектот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

 За утре повторно е најавен протест со барање до Министерство за транспорт и врски и Јавното претпријатие за државни патишта, за приклучок на селото Сирково ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Најверојатно јас ќе предложам на Советот овие деца што се од други општини да останат кај нас до 1 јуни 2022. После 1 јуни, ги известуваме граѓаните да си ...
| | веќе видена | слични

-Вообичаено во вакви ситуации со дрвја и камења да се фрла по својот претходник, јас тоа нема да го направам. Ситуацијата со општинската каса е сложена. ...
| | веќе видена | слични

Што ми недостасува? Нормално, средата со граѓаните, се случува често да некој граѓанин да рече дали се сеќавате на мене, јас бев кај вас итн. меѓутоа и да не ...
| | веќе видена | слични

„Јас мојата функција ја сфаќам како моја редовна обврска, редовна работа затоа што сум веќе четврти мандат, сум бил и три години министер така да како дел од ...
| | веќе видена | слични

Стевчо Јакимовски, старо-новиот градоначалник на Карпош, во утринската емисија на ТВ Алфа објави дека од 1 јуни 2022 се враќа реонизацијата. Тоа значи дека ...
| | веќе видена | слични

Останато

Додека едни предупредуваат дека идејата носи ризик од влез на радикални политичари во парламентот, други сметаат дека таа ќе предизвика инфлација на нови листи ...
сите 540 | | | веќе видена

Посетата на премиер Петков во Скопје предизвика негативни реакции кај бугарската опозиција, пренесуваат тамошните медиуми. Според Даниел Митов, поранешен ...
сите 554 | | | веќе видена

Анализите за тоа дали во крвта на младиот 22 годишник евентуално имало алкохол или други недозволени супстанци се уште не се пристигнати во Обвинителството, ...
сите 101 | | | веќе видена

САД нема да го чекаат следниот чекор на Москва, туку идната недела ќе ѝ испратат нова воена помош на Украина, порача Блинкен. Москва пак е загрижена поради ...
сите 411 | | | веќе видена

Вицепремиерот за европски прашања, Бојан Маричиќ денес се сретна со амбасадорката на САД во Северна Македонија, Кејт Мери Брнз. На средбата се разговараше за ...
сите 303 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Владев: Реконструкција на речното корито на Горобинска река во Свети Николе, работиме и на проекти со Светска банка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: