Можната нова бугарска владина коалиција не ја менува позицијата кон Македонија

Декларацијата на Народното собрание на Бугарија за односите со Македонија останува да биде дел од позицијата на можната нова бугарска владина коалиција ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Бугарскиот претседател, Румен Радев, серијата политички консултации денеска ја почна со претставниците на победнилката партија „Промените продолжуваат“, јави ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Времето на едноличната премиерска власт заврши, истакна бугарскиот претседател, Румен Радев пред претставниците на „Промената продолжува“, а за време на ...
| | веќе видена | слични

Бугарскиот претседател Румен Радев со средбата со претставници на „Продолжуваме со промените“ денеска ја започна серијата средби со парламентарните партии пред ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Бугарското национално радио и електронското софиско издание „Сега” соопштија дека победникот на парламентарните избори во земјата „Промените продолжуваат” ќе ...
| | веќе видена | слични

Новата бугарска влада ќе има четири вицепремиери и две нови министерства, соопшти Кирил Петков, ко-лидерот на „Промените продолжуваат“ и кандидат за иден ...
| | веќе видена | слични

Бугарскиот претседател, Румен Радев, денеска ги почнува консултациите со претставниците на седумте пратенички групи во 47. Народно собрание пред да го врачи ...
| | веќе видена | слични

ГЕРБ нема да ја поддржи коалициска влада на Бугарија предложена од Продолжуваме со промената, изјави за БНР претседателка на пратеничката група на ГЕРБ-УДФ ...
| | веќе видена | слични

Најлоша можна варијанта за Македонија откако стана позната распределбата на ресорите во новиот бугарски владин кабинет што ќе го предложи коалицијата меѓу ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Структурата на кабинетот што ќе ја предложи коалицијата меѓу Продолжуваме со промената (ПП), Бугарска социјалистика партија (БСП), Има таков народ (ИТН) и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегации на македонската и бугарската влада следниот вторник во Софија ќе ја стартуваат агендата за формирањето на работните групи, на кои инсистира Бугарија. ...
сите 829 | | | веќе видена

Делчевецот Васко Панчовски кој го извади светиот крст од водите на река Брегалница за празникот Водици уште еднаш ја покажа својата хуманост на дело. Како што ...
сите 301 | | | веќе видена

„Естонија, Летонија и Литванија и нивните сојузници работат заедно за брзо предавање на безбедносната помош на Украина“, се вели во соопштението. Естонија ќе ...
сите 346 | | | веќе видена

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, многу студено и ветровито. Попладне облачноста ќе се зголеми, а кон крајот на денот во ...
сите 266 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Можната нова бугарска владина коалиција не ја менува позицијата кон Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: