Мицкоски шокиран од изјава на член на раководството на ДУИ: Бара предвремени избори


Потребни се брзи предвремени парламентарни избори, затоа што оваа влада е некредибилна. Народот своето си го кажа на претходните локални избори и се додека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонскиот јазик и идентитет, македонската историја и култура треба да бидат заштитувани и одбранети не само само во однос на Бугарија. Погрешен е фокусот во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во недостиг на ефикасни мерки за справување со економската и енергетската криза, од центарот за комуникации на СДСМ излегуваат банални соопштенија. Центарот за ...
| | веќе видена | слични

Во недостиг на ефикасни мерки за справување со економската и енергетската криза, од центарот за комуникации на СДСМ излегуваат банални соопштенија. Ова се ...
| | веќе видена | слични

Оној кандидат кој ќе ја добие довербата од членовите на Социјалдемократскиот сојуз ќе треба да биде и премиер.Стандардна е процедурата ако сте лидер на ...
| | веќе видена | слични

„Ние бараме избори веднаш значи што побрзо се случат толку подобро за државата, не само доколку одиме себично ние како партија тогаш би биле неискрени кон ...
| | веќе видена | слични

Пратникот и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки, во своето гостување во Тема на денот на телевизија Сител, изјави дека Христијан Мицкоски има кредибилитет ...
| | веќе видена | слични

„Изгледа дека целосно згаснаа надежите дека ќе се надмине спорот со Бугарија и оти Македонија ќе добие датум за почнување на преговорите со Европската Унија. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во 2020 и 2021 година континуирано зборувавме дека на овој договор ќе му следи Анекс или нов договор, каде јас ги гледам првите знаци дека тоа ќе се случи е ...
сите 714 | | | веќе видена

ГОЛЕМ ПОЖАР ВО БИТОЛА Пожарот во „Жито Битола“ e ставен под контрола. Ангажирани се 27 пожарникари од битолската единица, а на помош пристигна и ...
сите 333 | | | веќе видена

Западните земји подготвуваат неколку големи провокации во врска со ситуацијата околу Украина, а Москва не исклучува дека тие може да бидат информативни или ...
сите 458 | | | веќе видена

Девет пожарникарски возила со 22 пожарникари го гаснат пожарот кој попладнево во 17:20 часот избувна во поранешната фабрика „Жито Битола“ што се наоѓа на ...
сите 96 | | | веќе видена

Денешната посета на „Дура Аутомотив Системс“ е одлична можност да се види како изгледа примената на законското решение „Недела неработен ден“. Вработените на ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски шокиран од изјава на член на раководството на ДУИ: Бара предвремени избори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: