Владев: Реконструкција на речното корито на Горобинска река во Свети Николе, работиме и на проекти со Светска банка


Она што го ветивме во предизборниот период за време на кампањата на локалните избори, веќе веднаш почнуваме да го реализираме. Денеска го започнуваме проектот ...
| | веќе видена | слични

Навистина сум разочаран од тоа што велеа дека ја слушнале пораката од граѓаните, но тие се уште се во политичката кал, додаде тојСпоред него не требаше да се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Од донесувањето на телата на 45-те починати во несреќата во Бугарија, власта направи спектакал, а нема ниту морална одговорност, изјави претседателот на ...
| | веќе видена | слични

“Се уверивме за тековните проблеми со коишто се соочуваат секојдневно во доменот на нивното делување.Перспективата на локалната самоуправа ја гледам во ...
| | веќе видена | слични

Прилепските стопанственици од Регионалната стопанска комора денеска имаа средба со градоначалникот Борче Јовчески, на која присуствуваше лидерот на ВМРО ДПМНЕ ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски одговарајќи на новинарско прашање во однос на тоа дали очекува драстично зголемување на цената на струјата и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Денеска заедно со градоначалникот на Прилер, Борче Јовчески, бевме на увид за чистење на депонија и реконструкција на улица во централно градско подрачје во ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Имавме исклучително квалитетна и плодна средба со регионалната стопанска комора во Прилеп. Разговаравме за сето она коешто е потребно, а кое за жал во минатото ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Добив многу пораки на згрозување од страна на граѓани кои со неверување ја проследија најавата од официјални лица од владата, небаре станува збор за некаков ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Денес остваривме работна средба на иницијатива на локалната самоуправа на Општина Прилеп во соработка со регионалната стопанска комора којашто покажа навистина ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Седумдесет и осум жени се наоѓаат во групата заробени украински војници од руските сили во опколената челичарница „Азовстал“ во Мариупол, изјави лидерот на ...
сите 296 | | | веќе видена

Ребалансот на буџетот ќе се најде за многу скоро пред пратениците, јас не очекувам дека ќе биде блокиран, напротив ние како владејачко мнозинство сме ...
сите 413 | | | веќе видена

Во посета на Македонската Православна Црква (МПЦ) – Охридска Архиепископија денеска и утре ќе престојува делегација на Српската Православна Црква (СПЦ), ...
сите 499 | | | веќе видена

Претпоставувам дека премиерот ќе продолжи да бара начини како да ја заобиколи бугарската позиција и со тоа да дозволи РСМ да започне преговори со ЕУ, смета ...
сите 327 | | | веќе видена

Со ребалансот на Буџетот, утврден од страна на Владата предводена од СДСМ се кратат непродуктивни трошоци во висина од 200 милиони евра, кои ќе се пренаменат ...
сите 195 | | | веќе видена

Златан Ибрахимовиќ имаше посебна поврзаност со неговиот агент Мино Рајола кој беше заслужен за неговите трансфери во текот на целата кариера. Италија ...
сите 126 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Владев: Реконструкција на речното корито на Горобинска река во Свети Николе, работиме и на проекти со Светска банка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: