ПРВА ЛИГА ВО ЖИВО: Шкупи за само 15 минути тотално ја „демолира“ Струга… Водство и од 4-0 (ВИДЕО)


ПМФЛ – РЕЗУЛТАТИ ВО ЖИВО – 15. КОЛО…. Битола: ПЕЛИСТЕР – СКОПЈЕ (0-0) Скопје: ШКУПИ – СТРУГА ТЛ (4-0) Сандеј Адетунџи 53′, 70′, Фаустин 59′, Маркоски 61′ Штип: ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Низ крајно тензичен натпревар со два црвени картони многу борба и нервоза на терен, на крај Шкупи дојде до триумф од 1-3 на гостувањето против Скопје во ...
| | веќе видена | слични

Академија Пандев одигра само 0:0 со Брегалница во меч со многу искри и по еден црвен картон за двата тима, за да дозволи Шкупи да се одвои на шест поени од нив ...
| | веќе видена | слични

Навивачите на Шкупи, „Шверцерите“ од околните ридови на стадионот „Железарница“ во Автокоманда дадоа поддршка за своите миленици на денешните натпревар од 16. ...
| | веќе видена | слични

Шкендија со пресврт во второто полувреме дојде до победа од 2-1 против Пелистер, Шкупи со 3-1 славеше на гостувањето кај Скопје, Академија Пандев одигра само ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Демонстрација на примитивизам со цел да се предизвика поголем инцидент. Вака лидерот на ВМРО ДПМНЕ, го коментира однесувањето на собранискиот спикер, кој ги ...
сите 404 | | | веќе видена

Националната асоцијација за оружје продолжува со отворањето на својата годишна конвенција денес во Хјустон, само неколку дена откако тинејџер вооружен ...
сите 196 | | | веќе видена

Коридорите ќе бидат отворени секој ден од 8 до 19 часот по московско време, изјави шефот на Националниот центар за управување со одбраната, Михаил Мизинцев.Тој ...
сите 197 | | | веќе видена

САД воведоа санкции за две руски банки – Далечниот Исток и Спутник банка – на севернокорејската компанија Ер Корио Трејдинг и Јонг Јонг Нам, претставник на ...
сите 198 | | | веќе видена

СОНК и Министерството за труд и социјална политика ги потпишаа измените и дополнувањата на колективниот договор, со кој е регулиран начинот на исплата на ...
сите 68 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски заедно со македонската делегација која е во дводневна посета на Ватикан и Рим по повод 24 мај – Денот на сесловенските ...
сите 201 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПРВА ЛИГА ВО ЖИВО: Шкупи за само 15 минути тотално ја „демолира“ Струга… Водство и од 4-0 (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: