Австралија потврди дека двајца патници од Јужна Африка се заразени со сојот омикрон


Здравствената управа на австралиската држава Нов Јужен Велс објави дека извршила итни тестови кои го потврдиле присуството на овој нов вид на вирус кај ...
| | веќе видена | слични

Невроимунологот Борис Шакиќ, професор на Универзитетот Мекмастер во Хамилтон, Канада, вели дека вакцината нема да го спречи појавувањето на симптоми, но ќе не ...
| | веќе видена | слични
16 копии

Главниот советник на американскиот претседател за пандемијата, инфекторлогот д-р Ентони Фаучи, изјави денеска дека иако има броз ширење на омикрон сојот на ...
| | веќе видена | слични

Јужноафриканската Република ја засилува подготвеноста на болниците бидејќи новата варијанта омикрон ја воведува земјата во четвртиот бран на коронавирус, ...
| | веќе видена | слични

Иако новиот сој омикрон забрзано се шири низ САД и веќе е регистриран во една третина од сојузните држави, нема рани назнаки дека е поопасен од делта, која ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Градоначалничката на ВМРО ДПМНЕ, Данела Арсовска, ги заборави скопјани, заборави на проблемите и заборави на своите ветувања пред граѓаните. Се наближуваат 82 ...
сите 557 | | | веќе видена

Во програмата „Зборувај сега“ на БНТ, поранешниот преговарач на македонската Влада Владо Бучковски коментира дека сè уште верува дека клучот за напредок меѓу ...
сите 74 | | | веќе видена

Неуспешните економски политики не може да резултираат со успех во енергетиката, тоа се гранки кои се поврзани, крајот на 2021 го завршивме со прогласување на ...
сите 294 | | | веќе видена

Од ВМРО-ДПМНЕ обвинуваат дека владата на Зоран Заев потроши пет години, а не мрдна со прст за гасификација на државата.Напротив ветуваше дека ќе ја гасифицира ...
сите 298 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Австралија потврди дека двајца патници од Јужна Африка се заразени со сојот омикрон

Од:
До кого (е-маил):
Порака: