Османи: Мнозинство има, очекуваме преку разговорите да се зголеми дополнително


– Мнозинство има, тоа можам да го потврдам, очекуваме со овие разговори ова мнозинство да се зголеми дополнително и да да биде стабилно за да може во наредните ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Претседателката на ДОМ, Маја Морачанин вели дека изворно не е запознаена со текстот на договорот помеѓу Заев и Гаши. Таа очекува да бидат повикани од страна на ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Заев преговараше со Aлтернатива во име на целата коалиција, вели министерот за надворешни работи Бујар Османи во врска со тоа дали ДУИ се согласува ...
| | веќе видена | слични

Читајќи 9 точки кои ги договориле со СДСМ и со ДУИ како основа на новата владина програма, меѓу кои е и точка струјата да не поскапи повеќе од 20 отсто, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ДУИ нема ништо портови големиот број на функции кои Алтернатива ги добива во рамки на договорот за формирање на ново мнозинство кој го официјализираше вчера. ...
| | веќе видена | слични

Oткако Алтернатива и официјално најави дека станува дел од власта и со тоа владејачкото мнозинство брои повеќе од 61 пратеник. Колку точно изнесува никој не ...
| | веќе видена | слични

Познатиот адвокат Јанаки Митровски жестоко ја прокоментира најавата на Заев за странски експерти и оспорувањето на правосилни пресуди за случаите Диво Насеље и ...
| | веќе видена | слични

Парламентарно мнозинство од 64 пратеници и нов состав на Владата во која Алтернатива ќе има тројца министри и тројца заменици-министри. Тоа е постигнато со ...
| | веќе видена | слични

„А, масажа за секој ценет пратеник од Алтернатива еднаш дневно, маникир за сите нивни директори, службени картици и коли, и секако отворен број на нови ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во 2020 и 2021 година континуирано зборувавме дека на овој договор ќе му следи Анекс или нов договор, каде јас ги гледам првите знаци дека тоа ќе се случи е ...
сите 714 | | | веќе видена

ГОЛЕМ ПОЖАР ВО БИТОЛА Пожарот во „Жито Битола“ e ставен под контрола. Ангажирани се 27 пожарникари од битолската единица, а на помош пристигна и ...
сите 333 | | | веќе видена

Западните земји подготвуваат неколку големи провокации во врска со ситуацијата околу Украина, а Москва не исклучува дека тие може да бидат информативни или ...
сите 458 | | | веќе видена

Девет пожарникарски возила со 22 пожарникари го гаснат пожарот кој попладнево во 17:20 часот избувна во поранешната фабрика „Жито Битола“ што се наоѓа на ...
сите 96 | | | веќе видена

Денешната посета на „Дура Аутомотив Системс“ е одлична можност да се види како изгледа примената на законското решение „Недела неработен ден“. Вработените на ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Османи: Мнозинство има, очекуваме преку разговорите да се зголеми дополнително

Од:
До кого (е-маил):
Порака: