УТРЕ НОВА СРЕДБА ЗАЕВ - ГАШИ: На кои министерски места атакува Алтернатива


Утре попладне ќе се одржи нова средба помеѓу лидерот на СДСМ во оставка, премиерот Зоран Заев и првиот човек на Алтернатива, Африм Гаши, објави телевизија 24 . ...
| | веќе видена | слични

Не сум слушнал дека некоја држава во Европа побарала од Европската комисија независни експерти да добијат мандат да испитаат кои судски случаи се монтирани. ...
| | веќе видена | слични

ДУИ нема ништо портови големиот број на функции кои Алтернатива ги добива во рамки на договорот за формирање на ново мнозинство кој го официјализираше вчера. ...
| | веќе видена | слични

Mинистри за здравство, за информатичко општество и администрација и без ресор задолжен за дијаспората, заменици министри во образование, култура и најверојатно ...
| | веќе видена | слични

Таа очекува да бидат повикани од страна на Премиерот и истот да им биде презентиран.-,,Очекувам да бидеме повикани за да ни биде презентиран овој Договор што е ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Претседателката на ДОМ, Маја Морачанин вели дека изворно не е запознаена со текстот на договорот помеѓу Заев и Гаши. Таа очекува да бидат повикани од страна на ...
| | веќе видена | слични

Професорот по кривично право на Правниот факултет во Скопје Гордан Калајџиев не слушнал дека некоја држава во Европа побарала од Европската комисија независни ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Заев преговараше со Aлтернатива во име на целата коалиција, вели министерот за надворешни работи Бујар Османи во врска со тоа дали ДУИ се согласува ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бугарскиот премиер Кирил Петков ја одржа првата средба со амбасадорите на земјите членки на Европската унија, на иницијатива на француската амбасадорка во ...
сите 669 | | | веќе видена

Пожарот кој попладнево избувна во објект на улицата позната како „Пластичарска“е изгаснат. Територијалната противпожарна единица на Град Скопје интервенирала ...
сите 123 | | | веќе видена

Комисијата за заразни болести одлучи, а владата прифати, времетраењето на изолацијата да биде седум дена.Новата одлука за кратење на периодот на изолација ќе ...
сите 148 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска се сретна со грчкиот амбасадор во земјава Русос Кундурос, кој му ја пренесе силна и недвосмислена поддршка од Грција и ...
сите 155 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе обвинителен предлог против едно лице за кривично дело – тешки дела против безбедноста на ...
сите 278 | | | веќе видена

„Во Загреб нема кварт каде Аки не беше во некој изнајмен стан, се дружеше во секој кварт. Притигна на станица со една торба и сега почива во Алејата на ...
сите 199 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието Талат Џафери за на 10 февруари ја закажа седницата на која ќе треба да се разгледува предлогот на ВМРО-ДПМНЕ за укинување на ...
сите 351 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

УТРЕ НОВА СРЕДБА ЗАЕВ - ГАШИ: На кои министерски места атакува Алтернатива

Од:
До кого (е-маил):
Порака: