ПРВА ЛИГА ВО ЖИВО: Сандеј Адетунџи носи водство за Шкупи на Чаир (ВИДЕО)


2 копии
2 копии

Низ крајно тензичен натпревар со два црвени картони многу борба и нервоза на терен, на крај Шкупи дојде до триумф од 1-3 на гостувањето против Скопје во ...
| | веќе видена | слични

Академија Пандев одигра само 0:0 со Брегалница во меч со многу искри и по еден црвен картон за двата тима, за да дозволи Шкупи да се одвои на шест поени од нив ...
| | веќе видена | слични

Навивачите на Шкупи, „Шверцерите“ од околните ридови на стадионот „Железарница“ во Автокоманда дадоа поддршка за своите миленици на денешните натпревар од 16. ...
| | веќе видена | слични

Шкендија со пресврт во второто полувреме дојде до победа од 2-1 против Пелистер, Шкупи со 3-1 славеше на гостувањето кај Скопје, Академија Пандев одигра само ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Градоначалничката на град Скопје Данела Арсовска и ВМРО-ДПМНЕ незаконски го поставија за Секретар на Градот Скопје, Ѓоко Велковски кој што истовремено е и член ...
сите 445 | | | веќе видена

Седумдесет и осум жени се во групата заробена од руските сили во опколената фабрика за челик Азовстал во Мариупол, изјави лидерот на проруските сепаратисти. ...
сите 290 | | | веќе видена

Вселенскиот патријарх Вартоломеј ја поздрави литургијата на помирување што ја одржаа СПЦ и МПЦ-ОА во соборниот храм „Свети Сава“ во Белград со која беше ставен ...
сите 497 | | | веќе видена

26-годишен скопјанец е приведен на патот Смоквица-Демир Капија бидејќи во патничко моторно возило „фолксваген голф“ со велешки регистарски ознаки превезувал ...
сите 373 | | | веќе видена

Претседателот на Народното собрание на Бугарија Никола Минчев во интервју за БНР изјави дека Владата не се подготвува да го крене ветото за членството на ...
сите 359 | | | веќе видена

Ковачевски молчи за средбата на Џафери со луѓе на Путин, исто како што молчеше за пцуењето на вработени, уште што треба да се случи за да побара оставка? Талат ...
сите 305 | | | веќе видена

Дневниот број на случаи на треска во Северна Кореја остана под 200.000 втор ден по ред, објавија државните медиуми, додека Пјонгјанг сè уште не одговора на ...
сите 134 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПРВА ЛИГА ВО ЖИВО: Сандеј Адетунџи носи водство за Шкупи на Чаир (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: