Силен земјотрес од 7,3 степени го погоди Перу


4 копии

Земјотрес со јачина од 6,2 степени според Рихтеровата скала утрово ја погоди Индонезија, а локалните власти соопштија дека нема жртви или материјална штета. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Нема опасност од цунами, соопшти шефот на индонезиската агенција за земјотреси и цунами.Земјотресот се случил во 6:47 часот по локално време, на длабочина од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Јапонските власти во петокот ги стивнуваат нагаѓањата и стравувањата за можна вулканска ерупција на планината Фуџи, највисокиот врв во земјата, по земјотресот ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии
2 копии
повеќе

Останато

Седумдесет и осум жени се наоѓаат во групата заробени украински војници од руските сили во опколената челичарница „Азовстал“ во Мариупол, изјави лидерот на ...
сите 279 | | | веќе видена

Ребалансот на буџетот ќе се најде за многу скоро пред пратениците, јас не очекувам дека ќе биде блокиран, напротив ние како владејачко мнозинство сме ...
сите 411 | | | веќе видена

Во посета на Македонската Православна Црква (МПЦ) – Охридска Архиепископија денеска и утре ќе престојува делегација на Српската Православна Црква (СПЦ), ...
сите 503 | | | веќе видена

СДСМ ги потсетува граѓаните дека им ги зголемиле платите и им заштедиле 200 милиони евра. Владејачката партија и денеска потсетува со истото соопштение, што од ...
сите 225 | | | веќе видена

Претседателот на Народното собрание на Бугарија Никола Минчев во интервју за БНР изјави дека Владата не се подготвува да го крене ветото за членството на ...
сите 443 | | | веќе видена

Време зa читање: 3 минути Покачувањето на основната камата од страна на централните банки е сигнал за период на повисоки камати и на штедните влогови и на ...
сите 170 | | | веќе видена

Златан Ибрахимовиќ имаше посебна поврзаност со неговиот агент Мино Рајола кој беше заслужен за неговите трансфери во текот на целата кариера. Италија ...
сите 128 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Силен земјотрес од 7,3 степени го погоди Перу

Од:
До кого (е-маил):
Порака: