ЕСМ: ЕБРД ја нотира успешната реализација на соларната електрана Осломеј, кредитирана од банката

АД ЕСМ и Владата на Република Северна Македонија остануваат цврсто решени на имплементацијата на т.н. зеленото сценариот во енергетскито сектор во земјата и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пред пет години кога СДС дојде на власт во „нашата земја“ никој не можеше да поверува дека државата ќе се врати назад 30 години во сите сегменти на ...
| | веќе видена | слични

Градот Виена ќе инвестира 2,8 милијарди евра во мерки за заштита на климата во 2022 и 2023 година. „Првиот буџет на градот Виена усвоен за две години носи ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за економија Крешник Бектеши ги претстави превземените активности на полето на енергетиката во Северна Македонија на 19. Состанок на Министерскиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На средбата Бектеши посочи дека Македонија е многу заинтересирана за унапредување на соработката со Србија во сите делови на енергетскиот сектор, а особено го ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Потпретседателката на Владата на Србија и министер за рударство и енергетика, Зорана Михајловиќ и министерот за економија на Македонија, Крешник Бектеши, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Владата активно работи на енергетска транзиција во зелена енергија, односно на искористување на сонцето, ветерот и водата за постепено менување на ...
| | веќе видена | слични

На состанокот на Министерскиот совет на Енергетската заедница во Белград, министерот за економија Крешник Бектеши информираше дека Владата активно работи на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за економија Крешник Бектеши денеска ќе учествува на 19-тиот состанок на Министерскиот совет на Енергетската заедница што ќе се одржи во Белград, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бугарскиот премиер Кирил Петков ја одржа првата средба со амбасадорите на земјите членки на Европската унија, на иницијатива на француската амбасадорка во ...
сите 631 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе обвинителен предлог против едно лице за кривично дело – тешки дела против безбедноста на ...
сите 275 | | | веќе видена

Пожарот кој попладнево избувна во објект на улицата позната како „Пластичарска“е изгаснат. Територијалната противпожарна единица на Град Скопје интервенирала ...
сите 123 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска се сретна со грчкиот амбасадор во земјава Русос Кундурос, кој му ја пренесе силна и недвосмислена поддршка од Грција и ...
сите 155 | | | веќе видена

Комисијата за заразни болести одлучи, а владата прифати, времетраењето на изолацијата да биде седум дена.Новата одлука за кратење на периодот на изолација ќе ...
сите 211 | | | веќе видена

„Во Загреб нема кварт каде Аки не беше во некој изнајмен стан, се дружеше во секој кварт. Притигна на станица со една торба и сега почива во Алејата на ...
сите 199 | | | веќе видена

Поранешниот премиер Зоран Заев беше познат по бројните гафови и изјави што ги даваше за време на меѓународни средни, интервјуја или настани, но таквата пракса ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕСМ: ЕБРД ја нотира успешната реализација на соларната електрана Осломеј, кредитирана од банката

Од:
До кого (е-маил):
Порака: